Utrzymać twierdzę „Golaj”. Zapowiedź meczu z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

Już w tę sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 16:30 rozpocznie się spotkanie trzeciej kolejki 1. Ligi Żużlowej, w którym o zwycięstwo będą walczyć drużyny ebebe PSŻ Poznań oraz H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Dla obu ekip będzie to drugie spotkanie ligowe w tym sezonie. Poznaniacy wygrali pierwsze starcie 48:42, pokonując Niemców z Landshut. Łodzianie uznali wyższość Abramczyk Polonii Bydgoszcz, przegrywając inauguracyjny mecz na wyjeździe 49:41. Menedżerowie obu zespołów awizowali najlepsze zestawienia na sobotnie spotkanie.

 

 

Marek Cieślak, menedżer H.Skrzydlewska Orzeł Łódź, skompletował silny zespół, który udowodnił swoje umiejętności podczas wyjazdowego meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Wiodącą parą drużyny będą Timo Lahti i Niels Kristian Iversen. Na torze zobaczymy również doświadczonych zawodników, takich jak Mateusz Tonder, Jakub Jamróg i Tomasz Gapiński. W roli juniorów wystąpią Mateusz Dul i Aleksander Grygolec. Pod numerem 8 awizowane jest puste miejsce, którego z pewnością nie wypełni Tom Brennan, ponieważ będzie w sobotę rywalizować o Drużynowe Mistrzostwo Europy wraz z reprezentacją Wielkiej Brytanii.

 

Menedżer Tomasz Bajerski przeprowadził kilka zmian w awizowanym składzie ebebe PSŻ Poznań. Pod numerem 9 zobaczymy świetnie radzącego sobie na poznańskim Golęcinie Kevina Fajfera, którego doparowym będzie Kacper M. Grzelak. W drużynie znalazło się również dwóch obcokrajowców – Aleksandr Łoktajew oraz Antonio Lindbaeck. Przed swoim ligowym debiutem w barwach ebebe PSŻ Poznań stanie Adrian Gała z numerem 12 na plecach. Tomasz Bajerski na pozycjach juniorskich postawił na Karola Żupińskiego oraz Kacpra Teskę. Pod numerem 16 awizowane jest puste miejsce, którego nie zapełni Emil Breum, ponieważ będzie występował w sobotę w barwach reprezentacji Danii podczas Drużynowych Mistrzostw Europy w Stralsundzie. To miejsce może zająć inny zawodnik U23.

 

Mecz ebebe PSŻ Poznań kontra H. Skrzydlewska Orzeł Łódź zapowiada się na niezwykle emocjonujące widowisko. Obie drużyny spotkały się już na torze w 2019 roku podczas baraży o prawo startu w 1. Lidze Żużlowej. Górą w obu meczach był Orzeł Łódź, osiągając wyniki 50:40 oraz 45:42.Teraz obie drużyny będą dążyć do zwycięstwa i zdobycia kolejnych punktów w tabeli 1. Ligi Żużlowej. Kto okaże się lepszy w tym pojedynku? Przekonamy się już w tę sobotę, 22 kwietnia, o godzinie 16:30 na stadionie przy ulicy Warmińskiej 1. Zapraszamy wszystkich kibiców do przybycia na Golęcin na którym nie zabraknie żużlowych emocji, dobrej pogody i wielu innych atrakcji związanych z meczem.

 

Bilety dostępne są na stronie internetowej: https://tobilet.pl/ebebe-psz-poznan-h-skrzydlewska-orzel-lodz.html

Dla tych, którzy nie mogą pojawić się na stadionie, mecz będzie transmitowany w Canal+ Online oraz na Canal + Sport 5. Zapraszamy serdecznie!

 

Składy awizowane:

 

ebebe PSŻ Poznań

 

 1. Kevin Fajfer
 2. Aleksandr Łoktajew
 3. Antonio Lindbaeck
 4. Adrian Gała
 5. Kacper M. Grzelak
 6. Karol Żupiński
 7. Kacper Teska

 

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:

 

 1. Timo Lahti
 2. Mateusz Tonder
 3. Tomasz Gapiński
 4. Jakub Jamróg
 5. Niels Kristian Iversen
 6. Mateusz Dul
 7. Aleksander Grygolec

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski