Zapowiedź Meczu o Puchar Fundacji PZM z Gwiazdami 1. i 2. Ligi Żużlowej

Wyczekany. Takim przydomkiem możemy określić najbliższy mecz na poznańskim Golęcinie. 1 maja o godzinie 14 dojdzie do spotkania o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego –  ebebe PSŻ Poznań kontra Gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej. Mecz jest długo oczekiwany, bowiem w pierwotnym terminie 2 kwietnia nie doszedł on do skutku ze względu na paraliż pogodowy, który dotknął cały polski żużel na początku sezonu. Teraz prognozy są obiecujące i wszyscy w Poznaniu czekają na doskonałe ściganie. Oprócz walorów sportowych, mecz będzie miał również charakter charytatywny. Co nas więc zatem czeka 1 maja?

 

 

„Skorpiony” mają za sobą dwa pierwsze mecze ligowe – oba na domowym owalu. Żużlowcy sprawdzili sprzęt oraz swoją dyspozycję, poznali na nowo tor i uzyskali odpowiedzi na wiele pytań. Na początku maja zawodników czeka bardzo poważny test, który należy traktować jako solidny sprawdzian przed następnymi spotkaniami ligowymi – „Skorpiony” zaprezentują się na tle bardzo mocnych przeciwników z 1. i 2.Ligi Żużlowej. Drużyna ebebe PSŻ Poznań pod wodzą Tomasza Bajerskiego będzie się składać z poniższych żużlowców:

 

 1. Kevin Fajfer
 2. Antonio Lindbaeck
 3. Adrian Cyfer
 4. Adrian Gała
 5. Oleksandr Łoktajew
 6. Kacper Teska
 7. Kacper Grzelak

 

 

Awizowany skład Gwiazd 1. i 2. Ligi Żużlowej prezentuje się następująco:

 

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Patrick Hansen,
 3. Jakub Jamróg,
 4. Kenneth Bjerre,
 5. Krzysztof Buczkowski
 6. Oskar Polis
 7. Marcin Nowak

 

Opiekunem drużyny Gwiazd będzie menedżer OK Bedmet Kolejarza Opole – Marcin Sekulla. Przyjrzyjmy się bliżej naszym rywalom w niedzielnym meczu:

 

Przemysław Pawlicki – zawodnik Falubazu Zielona Góra. W 2022 r. jeździł w Ekstralidze dla grudziądzkich „Gołębi”. Mocny początek sezonu, bowiem po dwóch meczach uzyskał średnią biegową na poziomie 2.80.

 

Patrick Hansen – gwarant punktów dla drużyny rybnickiego ROWu, były zawodnik Stali Gorzów. W tym sezonie ani razu nie zszedł poniżej dwucyfrowej liczby punktów podczas meczów 1. Ligi Żużlowej.

 

Jakub Jamróg – zdobywca 11 punktów dla Orła Łódź w ostatnim meczu na Golęcinie.

 

Kenneth Bjerre –  kapitan Abramczyk Polonii Bydgoszcz w sezonie 2023 i jej najlepszy zawodnik w roku 2022. Średnia 2,333.

 

Krzysztof Buczkowski –  mocny punkt zielonogórskiego Falubazu. W sezonie 2022 średnia 2.043.

 

Oskar Polis –  kapitan OK Bedmet Kolejarz Opole, najmocniejszy punkt swojej drużyny.  W sezonie 2022 ze średnią 2,100

 

Marcin Nowak – jeden z tegorocznych filarów rzeszowskiej Stali. W tym sezonie w 2. Lidze Żużlowej ze średnią biegową 2,286

 

 

Jak widać obsada turnieju będzie naprawde mocna i możemy spodziewać się wielu emocji na torze. Mimo towarzyskiego charakteru spotkania pewnym jest, że zawodnicy potraktują mecz bardzo poważnie i będą chcieli wysłać swoim trenerom sygnał mówiący o dobrym przygotowaniu do sezonu.

 

Na antenie PSŻ Poznań TV w serwisie YouTube na temat meczu przed jego pierwotnym terminem, wypowiedział się prezes PSŻ Poznań, Jakub Kozaczyk: ,,My się bardzo cieszymy z takich zawodów.(…) Będziemy mogli sprawdzić się na tle mocnych zawodników i będziemy wiedzieć, w którym miejscu jesteśmy”.

 

Dodatkowym ważnym aspektem meczu jest jego charytatywny charakter. 7% dochodów z biletów będzie przekazany do Fundacji PZM, niosącej pomoc ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych.

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że 1 maja o godzinie 14.00 na poznańskim Golęcinie czeka nas bardzo dobre ściganie. Będzie to sprawdzian szczególnie ważny dla młodych zawodników w kontekście walki o skład. Sprawdzian, który ma dać odpowiedź na wiele pytań i wskazać zawodnikom, nad którymi elementami przygotowania do sezonu należy wciąż popracować. Gorąco zapraszamy wszystkich kibiców do przybycia na niezapomniane żużlowe emocje.

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

 

Autor: Paweł Rakus