Wyjazdowe Derby Wielkopolski. Zapowiedź meczu z Arged Malesa Ostrów

W dniu 4 maja o godzinie 20:30 drużyna podopiecznych Tomasza Bajerskiego rozegra swoje pierwsze w tym sezonie spotkanie wyjazdowe. Ich przeciwnik – Arged Malesa Ostrów – wystąpił w trzech meczach, wygrywając dwa z nich. Jedyną porażkę odnieśli w pierwszym spotkaniu sezonu przeciwko Wybrzeżu Gdańsk, przegrywając wówczas (46:41). W kolejnych dwóch meczach pokonali ROW Rybnik (45:44) oraz Trans MF Landshut Devils (52:38).

 

 

Menedżerowie obu zespołów awizowali na czwartkowe derby najoptymalniejsze składy, pozostawiając sobie miejsce na potencjalne zmiany. Mariusz Staszewski, trener miejscowej drużyny, postawił pod numerem 9 na świetnie spisującego się Oliviera Berntzona, jego doparowym będzie wracający po kontuzji Tobiasz Musielak. Po przerwie w startach wraca również Szwed – Victor Palovaara, który znajduje się pod numerem 11. W składzie seniorskim znajdują się również Duńczyk Matias Nielsen oraz doświadczony Grzegorz Walasek. Para juniorska pozostała bez zmian względem poprzedniego meczu, więc pod numerami 14 i 15 zobaczymy Jakuba Pocztę oraz Jakuba Krawczyka.

 

Trener Tomasz Bajerski asygnował pod numerem pierwszym Kevina Fajfera, który pojedzie w parze z Jakubem Martyniakiem. Kolejnym Polakiem w drużynie jest Adrian Gała, który 26 kwietnia awansował do IMP Challenge. Parę seniorów zagranicznych otwiera Antonio Lindbaeck, który również może pochwalić się ostatnimi sukcesami indywidualnymi, a dokładniej zwycięstwem eliminacji w Daugavpils do SEC Challenge. Aleksandr Łoktajew pojawił się w składzie pod numerem 4. Trener Tomasz Bajerski pozostawił skład juniorski bez zmian. Pod numerem 8 pozostało puste miejsce, które może zostać uzupełnione przez zawodnika U23.

 

Derbowy mecz Arged Malesa Ostrów kontra ebebe PSŻ Poznań zapowiada się na interesujące widowisko. Wszystkich fanów czarnego sportu zapraszamy na stadion przy ulicy Piłsudskiego 64 w Ostrowie Wielkopolskim. Start spotkania przewidziany jest na 20:30 w najbliższy czwartek. Dla nie wybierających się na stadion dostępna będzie transmisja w Canal+ Sport 5 oraz Canal+ Online. Serdecznie zapraszamy do wspierania Skorpionów w walce o kolejne punkty.

 

Składy awizowane:

 

Arged Malesa Ostrów:
9. Oliver Berntzon
10. Grzegorz Walasek
11. Victor Palovaara
12. Matias Nielsen
13. Tobiasz Musielak
14. Jakub Poczta
15. Jakub Krawczyk

 

ebebe PSŻ Poznań:
1. Kevin Fajfer
2. Adrian Gała
3. Antonio Lindbaeck
4. Aleksandr Łoktajew
5. Jakub Martyniak
6. Karol Żupiński
7. Kacper Teska

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski