Atak na „Rekiny”. Zapowiedź meczu z KS ROW Rybnik

Już w tę niedzielę, 7 maja o godzinie 14:00, drużyna miejscowa ebebe PSŻ Poznań podejmie KS ROW Rybnik. Ekipa z Rybnika podchodzi do tego spotkania z bilansem 0-3, a Poznań z wynikiem 1-2. ROW przegrał pojedynki z Zieloną Górą, Ostrowem Wielkopolskim oraz Bydgoszczą. Będzie to niewątpliwie bardzo ważne spotkanie dla obu ekip, które walczą o utrzymanie w 1. Lidze Żużlowej. Trenerzy dokonali delikatnych zmian w składach, oraz w numerach startowych względem poprzednich spotkań.

 

 

Awizowany skład drużyny pod opieką Antoniego Skupienia otwiera Patryk Wojdyło, a jego partnerem będzie Patrick Hansen. Na szczególną uwagę zasługuje Duńczyk, który ma najlepszą średnią w drużynie ROW Rybnik. W składzie znalazł się również Matej Zagar, który został wypożyczony z Apatora Toruń w połowie kwietnia. Formację seniorską dopełniają Brandy Kurtz pod numerem 3 oraz Krystian Piszczek z numerem 4. Duet juniorski, na który postawił trener, to Kacper Tkocz i Paweł Trześniewski.

 

Trener Tomasz Bajerski po meczu w Ostrowie Wielkopolskim nie wprowadził zbyt wielu zmian. Największą z nich jest awizowanie Norberta Krakowiaka pod numerem 11 – to będzie jego ligowy debiut na poznańskim owalu. Wśród seniorów krajowych znajdują się Kevin Fajfer z numerem 9 oraz Adrian Gała z numerem 12. Na pozycji U24 awizowany został Jakub Martyniak, a skład seniorski zamyka kapitan ebebe PSŻ Poznań – Antonio Lindbaeck. Para poznańskich juniorów to Kacper Teska i Karol Żupiński.

 

Przed oboma klubami bardzo ważne spotkanie, wygrana ebebe PSŻ Poznań pozwoli na umocnienie się w środku tabeli 1. ligi żużlowej. Jednak zwycięstwo jest równie potrzebne ekipie z Rybnika, aby zyskać trochę oddechu. Mecz rozpocznie się w tę niedzielę o godzinie 14:00. Bilety można nabyć na stronie https://tobilet.pl/ebebe-psz-poznan-ks-row-rybnik2023.html lub przed meczem w kasach. Serdecznie zapraszamy do kibicowania Skorpionom w walce o arcyważne punkty. Transmisja na żywo z tego spotkania będzie dostępna na Canal+ Sport 5 lub w serwisie Canal+ Online.

 

Składy awizowane:

 

ebebe PSŻ Poznań:

 

 1. Kevin Fajfer
 2. Antonio Lindbaeck
 3. Norbert Krakowiak
 4. Adrian Gała
 5. Jakub Martyniak
 6. Kacper Teska
 7. Karol Żupiński
 8.  

 

KS ROW Rybnik:

 

 1. Patryk Wojdyło
 2. Matej Zagar
 3. Brady Kurtz
 4. Krystian Pieszczek
 5. Patrick Hansen
 6. Kacper Tkocz
 7. Paweł Trześniewski
 8.  

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

 

Autor: Patryk Zalewski