NICE CUP – Pech Teski na prowadzeniu, udany występ Grzelaka

W środowe popołudnie na torze w Gnieźnie odbyła się druga runda NICE CUP. W zawodach zaprezentowała się trójka młodych „Skorpionów”, spośród których najlepiej spisał się wychowanek miejscowego Startu.

Kacper Teska rozpoczął zmagania od prowadzenia w swoim pierwszym biegu. Niestety, defekt na drugim okrążeniu odebrał Kacprowi pierwsze trzy biegowe oczka. Później było już znacznie lepiej i ostatecznie tarnowianin skończył zmagania z dorobkiem 7 punktów (d,2,3,2,). Z dobrej strony zaprezentował się Kacper Mateusz Grzelak. Wychowanej miejscowego klubu zgromadził łącznie 8 „oczek” (3,1,2,2). Trzeci ze „Skorpionów” – Jakub Martyniak, zakończył rywalizację z zerowym dorobkiem.

Wyniki (za wp.sportowefakty.pl):

Grupa l:
1. Kevin Małkiewicz (GKM Grudziądz) – 15 + 3 (3,3,3,3,3)
2. Miłosz Wysocki (Wybrzeże Gdańsk) – 10 + 0 (3,2,2,3,w)
3. Olivier Buszkiewicz (Polonia Bydgoszcz) – 10 (2,2,3,3)
4. Filip Seniuk (TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp.) – 7 (t,3,2,2)
5. Kacper Teska (PSŻ Poznań) – 7 (d,2,3,2)
6. Tobiasz Jakub Musielak (Unia Leszno) – 6 (2,1,1,2)
7. Adrian Saks  (GTM Start Gniezno) – 5 (3,1,0,1)
8. Patryk Budniak (GTM Start Gniezno) – 4 (1,0,2,1)
9. Bartosz Nowak (Polonia Bydgoszcz) – 4 (1,1,1,1)
10. Mateusz Majcher (Stal Rzeszów) – 3 (0,3,t,ns)
11. Artiom Juhno (Lokomotiv Daugavpils) – 2 (2,w,ns,ns)
12.
Mateusz Łopuski (Wybrzeże Gdańsk) – 2 (1,w,1,0)

Grupa ll:
1. Mikołaj Czapla (GTM Start Gniezno) – 12 + 2 (1,3,3,3,2)
2. Jan Przanowski (GKM Grudziądz) – 9 + 1(3,3,3,t,w)
3. Jędrzej Chmura (GTM Start Gniezno) – 8 (3,1,1,3)
4. Kacper Mateusz Grzelak – 8 (3,1,2,2)
5. Marcel Juskowiak (Unia Leszno) – 7 (0,2,2,3)
6. Bartosz Curzytek (Stal Rzeszów) – 7 (1,3,1,2)
7. Jakub Kowalski (Polonia Bydgoszcz) – 6 (1,2,2,1)
8. Mateusz Gzyl (Unia Tarnów)- 6 (2,2,d,2)
9. Seweryn Orgacki (Wybrzeże Gdańsk) – 5 (2,d,3,w)
10. Lech Chlebowski (ROW Rybnik) – 3 (0,1,1,1)
11. Eryk Kamiński (Wybrzeże Gdańsk) – 1 (t,0,0,1)
12. Jakub Martyniak (PSŻ Poznań) – 0 (w,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. Saks, Musielak, Nowak, Seniuk (t)
2. Małkiewicz, Buszkiewicz, Budniak, Majcher
3. Wysocki, Juhno, Łopuski, Teska (d)
4. Przanowski, Curzytek, Czapla, Juskowiak
5. Grzelak, Kowalski, Kamiński (t), Martyniak (w)
6. Chmura, Orgacki, Gzyl, Chlebowski
7. Majcher, Buszkiewicz, Saks, Juhno (w)
8. Małkiewicz, Wysocki, Musielak, Łopuski (w)
9. Seniuk, Teska, Nowak, Budniak
10. Curzytek, Kowalski, Grzelak, Orgacki (d)
11. Przanowski, Gzyl, Chlebowski, Kamiński
12. Czapla, Juskowiak, Chmura, Martyniak
13. Małkiewicz, Wysocki, Nowak, Saks
14. Teska, Seniuk, Musielak, Majcher (t)
15. Buszkiewicz, Budniak, Łopuski, Juhno (ns)
16. Czapla, Gzyl, Curzytek, Kamiński
17. Przanowski, Juskowiak, Chmura, Kowalski (d)
18. Orgacki, Grzelak, Chlebowski, Martyniak
19. Wysocki, Teska, Budniak, Majcher (ns)
20. Buszkiewicz, Musielak, Nowak, Łopuski
21. Małkiewicz, Seniuk, Saks, Juhno (ns)
22. Chmura, Kowalski, Gzyl, Martyniak
23. Czapla, Grzelak, Chlebowski, Przanowski (t)
24. Juskowiak, Curzytek, Kamiński, Orgacki (w)
25. Małkiewicz, Czapla, Przanowski (w), Wysocki (w)

Autor: Michał Urbaniak