Spotkanie w jaskini lwa. Zapowiedź meczu z Enea Falubaz Zielona Góra

Już dzisiaj w piątek 12 maja o 20:30, „Skorpiony” przystąpią do drugiego podejścia do wyjazdowego meczu w Zielonej Górze. Spotkanie drugiej kolejki zostało przełożone z pierwotnego terminu ze względu na opady deszczu. Menedżerowie dokonali delikatnych zmian w składach na ten mecz. Wśród jeźdźców awizowanych przez Tomasza Bajerskiego znajduje się aż trzech byłych zawodników Falubazu.

 

 

Trener Tomasz Bajerski postanowił nie dokonywać większych zmian w składzie po meczu z Rybnikiem. Skład naszej drużyny otwiera powracający po przerwie Kevin Fajfer, który zaprezentuje się z numerem 1. Kolejnym polskim seniorem w składzie jest znajdujący się z numerem 2 na kevlarze Norbert Krakowiak. Duet zagranicznych zawodników to sprawdzone nazwiska po meczu z Rybnikiem: Łoktajew, Lindbaeck. Na pozycji U24 awizowany został Jakub Martyniak. Duet juniorski pozostał bez zmian: Teska – Żupiński. Na wybór takiego składu miał duży wpływ ostatni mecz z Rybnikiem, gdzie powracający po przerwie Łoktajew przywiózł 15+1, a swoją wartość udowodnili juniorzy.

 

Tomasz Szymankiewicz, po zwycięskim meczu wyjazdowym z Trans MF Landshut Devils, dokonał jedynie zmian w ustawieniu zawodników w składzie. Wciąż brakuje w nim Wiktor Trofimowa Jr. oraz Luke’a Beckera, którzy nie wrócili do pełni zdrowia po kontuzjach. Na pozycji numer 12 pojawił się Kacper Rychliński, którego prawdopodobnie będą zastępować juniorzy, jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach. Na pierwszej pozycji w drużynie znajduje się niewątpliwy lider Falubazu, zdobywca najwyższej średniej w 1. Lidze Żużlowej – Przemysław Pawilicki. Pod numerem 10 zobaczymy Rasmusa Jensena. Kolejnym seniorem zagranicznym awizowanym do składu jest Rohan Tungate. Pod numerem 13 awizowany został Krzysztof Buczkowski, zdobywca drugiej najlepszej średniej na tym szczeblu rozgrywkowym. Juniorzy na których postawił Tomasz Szymankiewicz to Dawid Rempała oraz Michał Curzytek.

 

Warto też nadmienić, że w dniu wczorajszym na zasadzie wypożyczenia z Fogo Unii Leszno ponownie został zakontraktowany Maksym Borowiak, który również w zeszłym sezonie na tych samych zasadach reprezentował zielonogórskie „Myszy” i jest duże prawdopodobieństwo, że pojawi się on w składzie Falubazu już w dzisiejszym spotkaniu.

 

Przed ebebe PSŻ Poznań stoi arcytrudne zadanie w Zielonej Górze. Na papierze skład Falubazu wydaje się być znacznie silniejszy, jednak „Skorpiony” udowodniły swoją moc w wyjazdowych spotkaniach, jak miało to miejsce podczas derbowego pojedynku w Ostrowie Wielkopolskim. Mecz rozpocznie się o godzinie 20:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania naszym zawodnikom na miejscu, a dla tych, którzy pozostaną w domu, spotkanie będzie transmitowane na antenie Canal+ Sport 5 oraz na platformie Canal+ Online.

 

 

Składy awizowane:

 

Enea Falubaz Zielona Góra

 

 1. Przemysław Pawlicki
 2. Rasmus Jensen
 3. Rohan Tungate
 4. Kacper Rychliński
 5. Krzysztof Buczkowski
 6. Dawid Rempała
 7. Michał Curzytek

 

ebebe PSŻ Poznań

 

 1. Kevin Fajfer
 2. Norbert Krakowiak
 3. Aleksandr Łoktajew
 4. Antonio Lindbaeck
 5. Jakub Martyniak
 6. Karol Żupiński
 7. Kacper Teska

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

 

Autor: Patryk Zalewski