SEC Challenge w Nagyhalasz. Antonio Lindbaeck bez awansu do cyklu SEC

W niedzielne popłudnie 14.05 na torze w węgierskim Nagyhalasz odbył się SEC Challenge a więc turniej barażowy mający wyłonić pięciu szczęśliwców, którzy awansują do finalowej fazy tegorocznego cyklu SEC. Reprezentantem „Skorpionów” w tym turnieju po fenomenalnej jeździe zademonstrowanej podczas wcześniejszej zwycięskiej rundy eliminacyjnej w Daugavpils był Antonio Lindbaeck. Doświadczony reprezentant Szwecji aż po dwóch biegach dodatkowych i bezpośrednim pojedynku z Andreasem Lyagerem, walczył do końca o awans z piątego miejsca, niestety ponownie jak to miało miejsce na Łotwie musiał uznać wyższość reprezentanta Danii w decydującym starciu.

 

 

Zwycięzcą turnieju barażowego do cyklu SEC okazał się Francuz Dimitri Berge. Zawodnik Trans MF Landshut Devils przez cztery serie nie znalazł pogromcy i przed ostatnim biegiem miał już zapewniony awans do głównych turniejów, które odbędą się w. Bydgoszczy, niemieckim Guestrow, Częstochowie oraz czeskich Pardubicach. Z trójki reprezentantów Polski najlepiej poszło Kacprowi Worynie oraz Grzegorzowi Zengocie, którzy zapewnili sobie awans po fazie zasadniczej zajmując drugą oraz czwartą lokatę w klasyfikacji zawodów. Szymon Woźniak odpadł z eliminacji dopiero po biegach dodatkowych.

 

Reprezentant Szwecji oraz naszej drużyny ebebe PSŻ Poznań Antonio Lindbaeck zaprezentował się z dobrej strony, jedyną swoją śliwkę notując w drugim swoim starcie. Po fazie zasadniczej zawodnik „Skorpionów” uzyskał 9 punktów podobnie jak aż czterej pozostali zawodnicy: Niels Kristian Iversen, Andreas Lyager, Mads Hansen oraz wspomniany wcześniej Szymon Woźniak. O to kto awansuje z piątego miejsca musiały zatem zdecydować cztery biegi dodatkowe w których jako jedyny dwukrotnie najlepszy okazał się zawodnik Abramczyk Poloni Bydgoszcz Andres Lyager w bezpośrednim pojedynku pokonując Antonio Lindbaecka. Z racji braku reprezentantów Szwecji w fazie finałowej cyklu jest spora szansa, że nasz zawodnik może otrzymać stała dziką kartę na te zawody. 

 

Wyniki (za: Radio ELKA):

1. Dimitri Berge (Francja) – 13 (3,3,3,3,1)
2. Kacper Woryna (Polska) – 10 (3,3,0,1,3)
3. Jan Kvech (Czechy) – 10 (2,1,3,1,3)
4. Grzegorz Zengota (Polska) – 10 (1,1,3,2,3)
5. Andreas Lyager (Dania) – 9+3+3 (3,2,0,2,2)
——————————————————————-
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) – 9+3+2 (2,0,3,3,1)
7. Szymon Woźniak (Polska) – 9+1+3+1 (1,3,2,3,0)
8. Niels Kristian Iversen (Dania) – 9+2+2+0 (0,3,2,3,1)
9. Mads Hansen (Dania) – 9+2+1 (2,2,2,1,2)
10. Andrzej Lebiediew (Łotwa) – (3,1,1,0,3)
11. Timo Lahti (Finlandia) – (0,2,2,2,2)
12. Antti Vuolas (Finlandia) – (1,0,1,2,2)
13. Frederik Jakobsen (Dania) – (2,1,0,1,1)
14. Jacob Thorssell (Szwecja) – (1,2,1,0,0)
15. Norbert Magosi (Węgry) – (0,0,1,0,0)
16. Mark Barany (Węgry) – (0,0,0,w,ns)
17. Roland Kovacs (Węgry) – (t)

 

Bieg po biegu:
1. Lyager, Hansen, Vuolas, Barany
2. Lebiediew, Kvech, Zengota, Lahti
3. Woryna, Jakobsen, Thorssell, Magosi
4. Berge, Lindbaeck, Woźniak, Iversen
5. Berge, Lyager, Zengota, Magosi
6. Iversen, Lahti, Jakobsen, Vuolas
7. Woźniak, Thorssell, Lebiediew, Barany
8. Woryna, Hansen, Kvech, Lindbaeck
9. Lindbaeck, Lahti, Thorssell, Lyager
10. Zengota, Woźniak, Vuolas, Woryna
11. Kvech, Iversen, Magosi, Barany
12. Berge, Hansen, Lebiediew, Jakobsen
13. Iversen, Lyager, Woryna, Lebiediew
14. Berge, Vuolas, Kvech, Thorssell
15. Lindbaeck, Zengota, Jakobsen, Kovacs (t) (Barany w/2min)
16. Woźniak, Lahti, Hansen, Magosi
17. Kvech, Lyager, Jakobsen, Woźniak
18. Lebiediew, Vuolas, Lindbaeck, Magosi
19. Woryna, Lahti, Berge, Barany (ns)
20. Zengota, Hansen, Iversen, Thorssell

Biegi dodatkowe o 5. miejsce:
I. Lindbaeck, Iversen, Woźniak
II. Lyager, Hansen
III. Woźniak, Iversen, Hansen
IV. Lyager, Lindbaeck, Woźniak, Iversen

Sędzia: Christina Turnbull (Wielka Brytania)

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Dawid Procajło