I Runda DMPJ w Zielonej Górze. „Skorpiony” na trzecim miejscu

Ruszyły Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów. Zespół ebebe PSŻ Poznań zainaugurował rozgrywki w Zielonej Górze. Rywalami byli zdecydowanie mocniejsi na papierze Falubaz Zielona Góra i Stal Gorzów. Zmierzenie się, więc z takimi rywalami, było okazją do przetestowania się na tle silniejszych rywali. Rzecz jasna wynik był sprawą drugorzędną dla poznaniaków. Zawody zakończyliśmy na trzecim miejscu z 26 punktami i cennym doświadczeniem.

 

 

Do zawodów nie przystąpiła drużyny Enei Polonii Piła, a zatem rywalami ebebe PSŻ Poznań w I rundzie DMPJ były drużyny z województwa lubuskiego, które mają bardzo silne formacje juniorskie z niektórymi zawodnikami objedzonymi już na poziomie PGE Ekstraligi. Mimo to młode „Skorpiony” dzielnie walczyły. Zawody w Zielonej Górze były dobrą okazją na jazdę zwłaszcza dla Jakuba Martyniaka i Kacpra Grzelaka, którzy w lidze jeszcze nie dostali szans od Tomasza Bajerskiego. Za to Karol Żupiński i Kacper Teska mieli próbować walczyć na trasie i starać się przywozić rywali za plecami.

 

W biegu czwartym Kacper Teska skutecznie odpierał ataki Oskara Hurysza, czyli zawodnika, który już rok temu dostawał szansę od Stanisława Chomskiego w PGE Ekstralidze, co należy uznać za sukces. „Skorpionom” udawało się pokonywać jedynie juniora Falubazu Zielona Góra Kacpra Rychlińskiego. Tej sztuki dokonał Karol Żupiński w biegu trzecim i Kacper Teska w biegu siódmym. Popularny „Żupa” pokonał również Jakuba Stojanowskiego w biegu dziewiątym przywożąc kolejne dwa punkty do mety.

 

Na pewno momentem, który napawa optymizmem był bieg czternasty, w którym za plecami Maksyma Borowiaka przyjechał Kacper Teska. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zawodnik z Tarnowa Podgórnego świetną akcją na trasie wyminął Mateusza Bartkowiaka, w tym sezonie etatowego juniora ebut Stali Gorzów. Postępy Kacpra Teski widać było z każdym kolejnym biegiem, co też pokazała runda DMPJ w Zielonej Górze, gdzie okazał się najskuteczniejszym „Skorpionem”.

 

Falubaz Zielona Góra  41 pkt

 1. Dawid Rempała 12 (3,2,3,2,2)
 2. Kacper Rychliński 7 (1,1,1,2,2)
 3. Michał Curzytek 12 (2,3,2,2,3)
 4. Maksym Borowiak 10 (2,2,3,3,w)

ebebe PSŻ Poznań  26 pkt

 1. Jakub Martyniak 5 (1,1,2,u,1)
 2. Kacper Mateusz Grzelak 5 (1,1,1,1,1)
 3. Kacper Teska 9 (2,2,1,2,2)
 4. Karol Żupiński 7 (2,1,2,1,1)

Enea Polonia Piła  0 pkt

 1. Brak zawodnika 0 (ns,ns,ns,ns,ns)
 2. Brak zawodnika 0 (ns,ns,ns,ns,ns)
 3. Brak zawodnika 0 (ns,ns,ns,ns,ns)
 4. Brak zawodnika 0 (ns,ns,ns,ns,ns)

Stal Gorzów  51 pkt

 1. Jakub Stojanowski 13 (3,3,1,3,3)
 2. Oskar Paluch 15 (3,3,3,3,3)
 3. Mateusz Bartkowiak 11 (3,2,2,1,3)
 4. Oskar Hurysz 12 (1,3,3,3,2)

 

Była to pierwsza runda DMPJ. Środowe zmagania wygrał zespół Stali Gorzów. Czwartkowa runda, która również miała odbyć się w Zielonej Górze została odwołana, a zatem młode „Skorpiony” mogą szykować się już na mecz w Bydgoszczy.

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Kacper Kozłowski