Złamać „Gryfy”. Zapowiedź meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz

Ciężkiego kalendarza „Skorpionów” ciąg dalszy bowiem po spotkaniu z liderem i faworytem 1. Ligi Żużlowej w Zielonej Górze teraz czeka ich wyjazd do Bydgoszczy na spotkanie z miejscową Abramczyk Polonią. Zespół z nad Brdy w tym sezonie również ma wielkie aspiracje i czeka na upragniony awans do PGE Ekstraligi. Nie ma co ukrywać, że choć tor przy Sportowej sprzyja walce na torze, to na hasło „Bydgoszcz” od razu przypomina się finałowy dwumecz o wejście do 1. Ligi sprzed czterech lat. Spotkanie, zakończone wynikiem 29:61, było ostatnim pomiędzy obiema drużynami. Po czterech lata obie drużyny znów są na jednym poziomie rozgrywkowym i stoczą ze sobą ciekawy pojedynek.

 

 

Wspomnieliśmy na wstępie o nieszczęsnym spotkaniu rewanżowym w Bydgoszczy,  w którym „Skorpiony” totalnie pokpiły sprawę. Wynik 61:29 nie zdarza się przecież co tydzień, a na pewno już nie w tak ważnym spotkaniu, mając w dodatku zaliczkę 28 punktów po pierwszym spotkaniu. We wspomnianym sezonie 2019 liderem PSŻ-u Poznań był David Bellego, który wówczas miał najwyższą średnią biegową w całej 2. Lidze Żużlowej. W niedzielę jednak Francuz założy kevlar „Gryfów”. W tym sezonie jednak Bellego nie imponuje szybkością, a jego średnia biegowa wynosi 1,737. Trener bydgoskiej drużyny Jacek Woźniak awizował byłego „Skorpiona„ pod numerem ”11”.

 

Podczas niedzielnego starcia warto będzie zwrócić uwagę na Wiktora Przyjemskiego. Najlepszego juniora 1. Ligi Żużlowej i jedną z największych nadziei polskiego żużla. Nie codziennie 17-latek ma średnią biegową domową na poziomie 2,375. Towarzyszyć Przyjemskiemu w biegu juniorskim będzie Olivier Buszkiewicz dobrze znany na Golęcinie ze startów w poprzednim sezonie. W tegorocznych rozgrywkach startuje co prawda z problemami, ale to nie oznacza, że przed Kacprem Teską i Karolem Żupińskim łatwe zadanie. Można spodziewać się, że Wiktor Przyjemski aż pięć razy wyjedzie na tor, w końcu w tym sezonie to najlepszy zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

 

Zespół „Gryfów” uzupełniają Kenneth Bjerre pod numerem „9”, który swoim doświadczeniem od wielu lat robi różnicę i jest solidnym jeźdźcem. Jego doparowym będzie bardzo niebezpieczny na torze w Bydgoszczy Daniel Jeleniewski. Względem ostatniego spotkania, które zakończyło się niespodziewaną porażką w Landshut jedyną zmianą jest zamiana numerów Jeleniewskiego z Szymonem Szlauderbachem, który jest zawodnikiem U24. Pod „13” wystąpi za to Andreas Lyager, który spotkaniem w Niemczech (10 punktów z bonusem) pokazał, że jest w stanie robić dobre wyniki. Rezerwowym na niedzielne spotkanie będzie Benjamin Basso.

 

 

Tomasz Bajerski przyzwyczaił nas już w tym sezonie, że lubi mieszać w składach awizowanych. Tym razem jednak wygląda na to, że obejdzie się bez roszad. Podobnie jak w Zielonej Górze pod „8” wystąpi Jonas Seifert-Salk, który w tym sezonie jest siódmym zawodnikiem 1. Ligi Żużlowej. Zapowiada się na to, że Duńczyk będzie zmieniał ustawionego pod numerem „5” Kevina Fajfera, który ma problemy z punktowaniem na wyjazdach.  Pod numerem „1” tym razem szansę dostanie dobrze spisujący się na obcych torach Adrian Gała. Tak jak z Falubazem, pod numerem „2” wystąpi wypożyczony Norbert Krakowiak, który będzie chciał się przełamać i złapać szybkość jaką pokazywał w Ostrowie.

 

Najważniejsza postać „Skorpionów” w ostatnim czasie, czyli Aleksandr Łoktajew pojedzie z numerem „3”. Antonio Lindbaeck jest kolejnym zawodnikiem, który ma coś do udowodnienia. Szwed będzie chciał przekuć dobrą dyspozycję z zawodów indywidualnych na mecze ligowe, które mu ostatnio nie wychodzą. Po udanych zawodach DMPJ w Zielonej Górze duet juniorski będą tworzyć Kacper Teska oraz Karol Żupiński.

 

Składy awizowane:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

 1. Kenneth Bjerre
 2. Daniel Jeleniewski
 3. David Bellego
 4. Szymon Szlauderbach
 5. Andreas Lyager
 6. Wiktor Przyjemski
 7. Olivier Buszkiewicz
 8. Benjamin Basso

 

ebebe PSŻ Poznań:

 1. Adrian Gała
 2. Norbert Krakowiak
 3. Aleksandr Łoktajew
 4. Antonio Lindbaeck
 5. Kevin Fajfer
 6. Karol Żupiński
 7. Kacper Teska
 8. Jonas Seifert-Salk

 

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli z dwoma zwycięstwami na koncie, zatem zadanie przed ebebe PSŻ Poznań będzie należało do ciężkich, ale na pewno nie kwalifikujące się do kategorii „Mission Impossible”. Przecież już raz udowodnili, że mogą dokonać niemożliwego i pokonali dwa razy 5:1 ROW Rybnik ww biegach nominowanych zabierając sprzed nosa punkty rybnickim „Rekinom”. Spotkanie w Bydgoszczy odbędzie się w niedzielę 21 maja o godzinie 14:00. Mecz „Skorpionów” będzie można również zobaczyć w CANAL+ SPORT 5.

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Kacper Kozłowski