Punkt zwrotny sezonu. Zapowiedź meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk

W niedzielę, 28.05 o godzinie 14:00, przed ebebe PSŻ Poznań ostatnie spotkanie pierwszej części sezonu zasadniczego. „Skorpiony” wystąpią w najsilniejszym składzie i niewątpliwie będą dążyć do powrotu na zwycięską ścieżkę po dwóch wyjazdowych porażkach w Bydgoszczy i Zielonej Górze. Drużyna pod wodzą Eryka Jóźwiaka również będzie starała się odbić po ostatnich pechowych spotkaniach, które zakończyły się wynikami 44:46 i 43:46.

 

 

Sytuacja w tabeli 1. Ligi Żużlowej przed startem 7. kolejki jest bardzo ciekawa bowiem cztery drużyny mają po 4 punkty (Gdańsk, Landshut, Rybnik, Poznań) i każda z nich będzie chciała odskoczyć wygrywając swój mecz i tym samym stabilizując swoją sytuację w 1 lidze. Jednocześnie warto śledzić spotkanie Rybnika z Landshut, które będzie mieć wpływ na przetasowania w dolnej części tabeli.

 

Menedżer drużyny z Gdańska wystawił zestawienie, w którym pod numerem 5 znalazł się niewątpliwy lider drużyny z Pomorza – Nicolai Klindt. Na pozycji U24, pod numerem 1, awizowany został Mads Hansen, który przeplata lepsze spotkania gorszymi, lecz jest silnym filarem drużyny. W składzie seniorskim znajduje się luka, którą najprawdopodobniej wypełni Keynan Rew z pozycji zawodnika rezerwowego na pozycji 8. Pod numerem 2 zobaczymy dobrze znanego poznańskim kibicom Norberta Kościucha. Część seniorską składu uzupełnia z numerem 4 Daniel Kaczmarek, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy Kolejarza Rawicz. Menedżer Eryk Jóźwiak na „juniorce” wystawił stałą parę Wysocki – Orgacki.

 

Tomasz Bajerski na to arcyważne spotkanie wystawił najmocniejsze zestawienie, opierając się o liczne treningi czy DMPJ w przypadku juniorów. Skład „Skorpionów” otwiera klasycznie już Kevin Fajfer pod nr 9, który na meczu w Bydgoszczy zaprezentował się bardzo dobrze i zdobył 7 punktów i 2 bonusy. Doparowym Kevina będzie Adrian Gała, występujący z „10” na kevlarze. Po otrzymaniu dzikiej karty w cyklu SEC, Antonio Lindbaeck będzie mieć szansę na przełamanie się po spotkaniu w Bydgoszczy. Ostatnie dwa miejsca w części seniorskiej zarezerwowane zostały dla dwóch liderów „Skorpionów” z ostatniego spotkania: 12 – Norbert Krakowiak, 13 – Aleksandr Łoktajew. Niezmiennie duet juniorski tworzą Kacper Teska – Karol Żupiński. Pod numerem 16 kolejny raz możemy spodziewać się startującego z tej pozycji Jonasa Seiferta-Salka.

 

Zapowiada się iście żużlowa pogoda, która niewątpliwie zachęca do wspierania „Skorpionów” z trybun stadionu przy ulicy Warmińskiej 1. Start spotkania o godzinie 14:00 w najbliższą niedzielę, 28.05. Bilety do nabycia w kasach w dniu meczu oraz przez internet: https://tobilet.pl/ebebe-psz-poznan-zdunek-wybrzezegdansk.html

Bądźmy razem z ebebe PSŻ Poznań w pierwszej części tego arcyważnego dwumeczu.

 

 

Składy awizowane:

 

ebebe PSŻ Poznań

 

 1. Kevin Fajfer
 2. Adrian Gała
 3. Antonio Lindbaeck
 4. Norbert Krakowiak
 5. Aleksandr Łoktajew
 6. Kacper Teska
 7. Karol Żupiński
 8. Jonas Seifert-Salk

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

 1. Mads Hansen
 2. Norbert Kościuch
 3.  
 4. Daniel Kaczmarek
 5. Nicolai Klindt
 6. Miłosz Wysocki
 7. Seweryn Orgacki
 8.  

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski