W środę na turniej Zaplecza Kadry Juniorów. Znamy listę startową

Już jutro, 31 maja o godz. 16:00 przy Warmińskiej 1 odbędzie się turniej Zaplecza Kadry Juniorów. W zawodach wezmą udział młodzieżowcy, którzy w przeszłości będą aspirować do juniorskiej reprezentacji Polski pod czujnym okiem trenera kadry Rafała Dobruckiego. W zawodach weźmie również udział żużlowiec miejscowego InvestHousePlus PSŻ Poznań, Kacper Teska!

Turnieje Zaplecza Kadry Juniorów są idealnym polem do popisu dla młodych żużlowców, którzy chcą aspirować do kadry narodowej i zarazem pokazać swoje umiejętności na torze trenerowi Rafałowi Dobruckiemu. Poznańskie zmagania będą pierwszymi zawodami tej rangi w tym roku. Dzień później młodzieżowi zawodnicy udadzą się na rozgrywki do Rawicza i tam zakończą pierwszą część tego szkoleniowego turnieju.

W zawodach ujrzymy zawodników z wszystkich klas rozgrywkowych, między innymi miejscowego zawodnika InvestHousePlus PSŻ Poznań i zarazem mieszkańca podpoznańskiej gminy Tarnowo Podgórne – Kacpra Teskę. Do Poznania zjadą również młodzieżowcy znani miejscowym kibicom, tacy jak syn byłego trenera PSŻ Poznań Piotra Palucha – Oskar Paluch z ebut.pl Stal Gorzów, Krzysztof Lewandowski z For Nature Solutions Apator Toruń czy Franciszek Karczewski z Tauron Włókniarz Częstochowa. Dla Jakuba Krawczyka z Arged Malesa Ostrów Wlkp. czy Maksyma Borowiaka z Enea Falubaz Zielona Góra będzie to sprawdzenie poznańskiej nawierzchni i obeznanie się z torem przed rewanżowymi meczami ligowymi o ważne punkty bonusowe na Golęcinie.

Początek turnieju o 16:00, który rozpocznie trening i możliwość zapoznania się z poznańskim torem, a o 16:30 główny start turnieju Zaplecza Kadry Juniorów. Programy zawodów, które są tym samym biletem wstępu, do nabycia przed zawodami przy kasach w cenie 10 zł. Posiadacze karnetów, dzieci do 7 lat oraz osoby niepełnosprawne wraz z 1 opiekunem – wstęp wolny. Zapraszamy wszystkich chętnych na stadion !

Lista startowa:
1. Kacper Teska (InvestHousePlus PSŻ Poznań)
2. Nominacja PZM
3. Oskar Paluch (ebut.pl Stal Gorzów)
4. Gracjan Szostak (Arged Malesa Ostrów Wlkp.)
5. Szymon Bańdur (Cellfast Wilki Krosno)
6. Hubert Jabłoński (Fogo Unia Leszno)
7. Paweł Trześniewski (KS ROW Rybnik)
8. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno)
9. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów Wlkp.)
10. Kacper Halkiewicz (Tauron Włókniarz Częstochowa)
11. Maksym Borowiak (Enea Falubaz Zielona Góra)
12. Krzysztof Lewandowski (For Nature Solutions Apator Toruń)
13. Franciszek Karczewski (Tauron Włókniarz Częstochowa)
14. Kacper Łobodziński (Zooleszcz GKM Grudziądz)
15. Bartosz Bańbor (Platinum Motor Lublin)
16. Franciszek Majewski (Metalika Recykling Kolejarz Rawicz)
17.
18. Błażej Wypior (Metalika Recykling Kolejarz Rawicz)

Zawodnicy oczekujący:
Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
Oskar Hurysz (ebut.pl Stal Gorzów)
Kajetan Kupiec (Tauron Włókniarz Częstochowa)
Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów Wlkp.)
Piotr Świercz (Cellfast Wilki Krosno)
Kacper Tkocz (KS ROW Rybnik)

Autor: Dawid Urbaniak

Foto: Sandra Rejzner