III runda Nice Cup w Poznaniu. Dzień Dziecka na „Golaju”

1 czerwca na poznańskim Golęcinie odbyła się III runda Nice Cup. Po poprzednich rundach, które miały miejsce w Gnieźnie i Pardubicach, zmagania młodzieżowców na torze zawitały do stolicy Wielkopolski i to w dość szczególnym dniu. Dzień Dziecka AD 2023 był wyjątkowy dla wszystkich młodych kibiców poznańskiego żużla. Tego dnia oprócz emocji związanych z walką na torze, przygotowano również dla nich wiele ciekawych atrakcji na stadionie.

 

 

Zawody Nice Cup są znakomitą okazją do wyłowienia młodych talentów i pokazania się przez młodych zdolnych żużlowców. Przed meczem w obsadzie turnieju dokonano pewnych roszad. Wszyscy kibice w Poznaniu bardzo liczyli na dobrą dyspozycję juniorów PSŻ. Ze względu na udział w dzisiejszym turnieju ZKJ w Rawiczu z zawodów wycofał się Kacper Teska oraz z innych względów Kacper Mateusz Grzelak i Jakub Martyniak. W miejsce naszego podstawowego juniora w zawodach wziął udział Filip Seniuk. Dodatkowo Bartosza Nowaka zastąpił Jakub Poczta. W zawodach nie wzięli udziału Maris Strielcow oraz Jakub Kowalski. Finalna lista zawodów liczyła 22 żużlowców podzielonych na dwie grupy.

 

Widzom pozostało dopingować zawodników przyjezdnych i liczyć na dobre akcje na torze. A tych nie brakowało. Mimo faktu, że były to zawody juniorskie, na torze były liczne mijanki. Najlepszym żużlowcem tych zawodów okazał się Filip Seniuk, zawodnik Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, który zdobył 15 pkt. Podium uzupełnili: na drugim miejscu kolega klubowy Filipa Jakub Poczta z 13 pkt. a na trzecim miejscu Kevin Małkiewicz z taką samą ilością punktową. 4 miejsce w turnieju dla Mikołaja Czapli – 12 pkt.

 

Klasyfikacja (za SportoweFakty.pl):
1. Filip Seniuk (Arged Malesa Ostrów)
2. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów)
3. Kevin Małkiewicz (ZOOleszcz GKM Grudziądz)
4. Mikołaj Czapla (Start Gniezno)

Grupa 1:
1. Filip Seniuk (Arged Malesa Ostrów) – 11 (3,2,3,3)
2. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 10 (3,3,3,1)
3. Jan Przanowski (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 10 (3,3,2,2)
4. Jakub Sroka (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – 9 (2,3,1,3)
5. Oskar Rumiński (For Nature Solutions KS Apator Toruń) – 6 (1,2,3,0)
6. Jędrzej Chmura (Start Gniezno) – 6 (1,1,2,2)
7. Eryk Kamiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 6 (1,1,2,2)
8. Marcel Juskowiak (Fogo Unia Leszno) – 5 (2,t,0,3)
9. Patryk Budniak (Start Gniezno) – 4 (2,0,1,1)

 

Kolejna, IV runda Nice Cup odbędzie się już 22 czerwca w Gdańsku. Następne zmagania młodych żużlowców będą miały miejsce w Pile, Bydgoszczy i Grudziądzu, a finał turnieju jest zaplanowany na 19 września na Moto Arenie w Toruniu.

 

Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym zawodnikom na dalszych etapach turnieju Nice Cup!

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Paweł Rakus