Walka o pierwszy bonus. Zapowiedź meczu ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk

W nadchodzącą sobotę, 3 czerwca, o godzinie 16:30, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ulicy Zawodników 1, odbędzie się mecz InvestHousePlus PSŻ Poznań kontra Zdunek Wybrzeże Gdańsk. To pierwsze rewanżowe spotkanie, w którym obie drużyny będą walczyć o zdobycie 3 punktów, gdyż będą miały duże znaczenie w kontekście końcowego układu tabeli 1. Ligi Żużlowej. W poprzednim starciu „Skorpiony” zdołały pokonać u siebie Gdańsk rezultatem 49:41, co daje im przewagę w kontekście zdobycia punktu bonusowego w tym dwumeczu.

 

 

Trener naszej drużyny Tomasz Bajerski dokonał kilku zmian w ustawieniu zawodników w porównaniu do poprzedniego spotkania, decydując się na sprawdzone zestawienie. Pod numerem 1 pojawi się Antonio Lindbaeck, a jego partnerem będzie Aleksandr Łoktajew, którego średnia punktowa plasuje go na trzecim miejscu w 1. Lidze Żużlowej. Na pozycji U24 wystąpi radzący sobie z meczu na mecz coraz lepiej – Norbert Krakowiak. Wśród polskich seniorów zobaczymy Kevina Fajfera pod numerem 2 oraz Adriana Gałę z numerem 4 na kevlarze. Jonas Seifert-Salk awizowany został na pozycji rezerwowego i będzie dostępny dla trenera przez całe spotkanie, startując pod numerem 8. W duecie juniorskim powraca Karol Żupiński, który będzie jeździł w parze z Kacprem Teską.

 

W składzie drużyny miejscowych, pod numerem 9, Eryk Jóźwiak awizował świetnie spisującego się w meczu w Poznaniu Daniela Kaczmarka. Z Danielem w parze wystąpi Michael Jepsen Jensen, dla którego będzie to trzeci mecz w 1. Lidze po kontuzji. Na pozycji U24 awizowany został Keynan Rew. Skład uzupełniają Polak Norbert Kościuch pod numerem 10 oraz Duńczyk Nicolai Klindt z numerem 12 na kevlarze. Menedżer drużyny postawił ponownie na parę juniorską Orgacki-Wysocki.

 

Przed InvestHousePlus PSŻ Poznań bardzo ważne spotkanie w którym do wywalczenia są aż 3 punkty o które toczyć się będzie zacięte spotkanie. Wygrana w tym meczu może pozwolić na stabilizację pozycji “Skorpionów” w tabeli 1. Ligi Żużlowej. Początek spotkania o 16:30, zapraszamy wszystkich do wspierania drużyny na żywo, bilety będą dostępne na miejscu w dniu meczu. Spotkanie będzie również transmitowane w Canal+ Online oraz na antenie Canal+ Sport 5.

 

Składy awizowane:

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

 

 1. Daniel Kaczmarek
 2. Norbert Kościuch
 3. Keynan Rew
 4. Nicolai Klindt
 5. Michael Jepsen Jensen
 6. Seweryn Orgacki
 7. Miłosz Wysocki
 8.  

 

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań:

 

 1. Antonio Lindbaeck
 2. Kevin Fajfer
 3. Norbert Krakowiak
 4. Adrian Gała
 5. Aleksandr Łoktajew
 6. Karol Żupiński
 7. Kacper Teska
 8. Jonas Seifert-Salk

 

  

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski