Wszystko albo nic. Zapowiedź meczu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz

W najbliższą niedzielę, 11 kwietnia o godzinie 14:00, na poznańskim Golęcinie rozpocznie się starcie pomiędzy InvestHousePlus PSŻ Poznań a Abramczyk Polonią Bydgoszcz, w którym na szali będą aż 3 punkty. Abramczyk Polonia Bydgoszcz ostatni raz na golęcińskim owalu gościła w 2019, kiedy to poznańska drużyna była górą uzyskując wynik (59:31) w pierwszym finałowym meczu 2. Ligi Żużlowej.

 

 

Pierwsze spotkanie obu drużyn w tym sezonie na bydgoskim owalu zakończyło się rezultatem (48:42), co oznacza, że „Skorpiony” potrzebują co najmniej 49 punktów na swoim koncie po 15. biegu, aby zainkasować pełną pulę. Sytuacja w tabeli jest bardzo interesująca, gdyż między trzecim a ostatnim miejscem różnica wynosi zaledwie jeden punkt. Dlatego też ta kolejka jest niezwykle istotna dla naszej drużyny InvestHousePlus PSŻ Poznań, która obecnie zajmuje 7. miejsce.

 

Drużyna pod dowództwem Tomasza Bajerskiego przeszła pewne zmiany po kontuzji Adriana Gały. Pod numerem 9 zobaczymy świetnie spisującego się Norberta Krakowiaka, którego partnerem będzie Aleksandr Łoktajew. Pozostałymi dwoma zawodnikami posiadającymi polską licencję są Kevin Fajfer oraz Kacper Mateusz Grzelak. Kacper będzie prawdopodobnie zastępowany przez Jonasa Seiferta-Salka, jadącego z numerem 16. Do składu powraca po chorobie Antonio Lindbaeck z numerem 12 na kevlarze. Parę młodzieżowców stanowią Kacper Teska oraz Karol Żupiński.

 

W składzie awizowanym przez Jacka Woźniaka występuje luka pod numerem 2, którą mogą zapełnić Andreas Lyager, jeśli nie stwierdzono u niego kontuzji, Benjamin Basso lub może być zastosowane zastępstwo zawodnika. Pod numerem 1 zobaczymy solidnego Kennetha Bjerre. Duet zawodników z polską licencją wystąpi pod numerami 3 i 4, a są nimi Szymon Szlauderbach i Daniel Jeleniewski. Pod numerem piątym zobaczymy Davida Bellego, którego ostatni występ z Ostrowem Wielkopolskim można zaliczyć do bardzo udanych, gdyż zdobył aż 12 punktów. W duecie juniorskim pojawią się Wiktor Przyjemski oraz Olivier Buszkiewicz.

 

Przed InvestHousePlus PSŻ Poznań bardzo ważne starcie o zdobycie niezwykle cennych 3 punktów, które mogą znacząco wpłynąć na poprawę naszej pozycji w tabeli 1. Ligi Żużlowej. Niedzielny mecz zapowiada się idealnie pod względem pogody dla miłośników żużla, a zawodnicy będą mieć okazję wykorzystać ustawienia opracowane podczas sobotniego treningu. Start spotkania planowany jest na godzinę 14:00 na stadionie POSiR Golęcin. Bilety można nabyć online za pośrednictwem https://tobilet.pl/investhouseplus-psz-poznan-abramczyk-polonia-bydgoszcz.html lub w kasach w dniu meczu. Dla osób, które nie będą mogły być obecne na stadionie, dostępna będzie transmisja na platformie Canal+ Online. Serdecznie zapraszamy do dopingu “Skorpionów”! Ponieśmy razem naszych zawodników do zwycięstwa!

 

 

Składy awizowane:

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań:

 1. Norbert Krakowiak
 2. Kevin Fajfer
 3. Kacper Mateusz Grzelak
 4. Antonio Lindbäck
 5. Aleksandr Łoktajew
 6. Kacper Teska
 7. Karol Żupiński
 8. Jonas Seifert-Salk

 

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 

 1. Kenneth Bjerre
 2.  
 3. Szymon Szlauderbach
 4. Daniel Jeleniewski
 5. David Bellego
 6. Wiktor Przyjemski
 7. Olivier Buszkiewicz
 8.  

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski