Walka o powrót do gry. Zapowiedź meczu z KS ROW Rybnik

W najbliższą niedzielę, 18 czerwca o godzinie 14:00, na rybnickim owalu rozpocznie się pojedynek między miejscowym KS ROW Rybnik a InvestHousePlus PSŻ Poznań. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się wynikiem (46:44), dzięki dwukrotnemu podwójnemu triumfowi naszego duetu Łoktajew-Seifert-Salk w biegach nominowanych. Aby zdobyć punkt bonusowy, „Skorpiony” muszą uzyskać co najmniej 45 punktów, a dla pełnej puli potrzebują jeszcze jeden punkt więcej.

 

 

Skład drużyny z Poznania po zmianach w kadrze trenerskiej został tym razem awizowany przez Adama Skórnickiego. Na czele ekipy „Skorpionów” stanie Kevin Fajfer, a w dwójce na kevlarze wpisany został Jakub Martyniak. Kolejnym polskim seniorem jest wypożyczony z Zooleszcz GKM Grudziądz Norbert Krakowiak, który w ostatnim meczu z Polonią Bydgoszcz zaprezentował się wyśmienicie, zdobywając 13 punktów i 3 bonusy. Pod numerami 4 i 8 nie został awizowany żaden zawodnik. Przedstawicielem zagranicznych seniorów jest Aleksandr Łoktajew, na którego wysoką formę będzie mógł liczyć trener Adam Skórnicki. Duet juniorski, awizowany na to spotkanie, to Kacper Teska – Karol Żupiński.

 

Trener gospodarzy, Antoni Skupień, na czele swojej drużyny awizował Australijczyka Brady’ego Kurtza, który w ostatnim spotkaniu przywiózł płatny komplet 15 punktów. Z numerem 10 na kevlarze zobaczymy Patryka Wojdyło. Kolejnym zawodnikiem, bez zmian względem poprzedniego meczu, będzie Matej Zagar. Młodzieżowiec Kamil Winkler został awizowany pod numerem 12, jednak prawdopodobnie będzie go zmieniał Jan Kvech, który może pojawić się pod numerem 16. Skład seniorski zamyka Patrick Hansen. W duecie juniorskim nastąpiła zmiana, tym razem ponownie zobaczymy Kacpra Tkocza i Pawła Trześniewskiego.

 

Przed InvestHousePlus PSŻ Poznań stoi niezwykle ważne starcie o zdobycie cennych punktów, które mogą znacząco poprawić naszą pozycję w tabeli 1. Ligi Żużlowej. Mecz rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie przy ulicy Gliwickiej 72. Bilety dla gości będą dostępne w odrębnej kasie w dniu meczu. Dla kibiców, którzy nie będą mogli być obecni w Rybniku, zachęcamy do śledzenia transmisji z meczu, która będzie dostępna w serwisie Canal+ Online. Serdecznie zapraszamy wszystkich do gorącego dopingowania „Skorpionów”! Razem wspierajmy naszych zawodników w drodze do zwycięstwa!

 

 

Awizowane składy:

 

KS ROW Rybnik
9. Brady Kurtz
10. Patryk Wojdyło
11. Matej Zagar
12. Kamil Winkler
13. Patrick Hansen
14. Paweł Trześniewski
15. Kacper Tkocz

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań
1. Kevin Fajfer
2. Jakub Martyniak
3. Norbert Krakowiak
4.
5. Aleksandr Łoktajew
6. Kacper Teska
7. Karol Żupiński

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski