Derby wielkiej wagi. Zapowiedź meczu z Arged Malesą Ostrów

W nadchodzącą niedzielę, 25 czerwca o godzinie 14:00, na poznańskim Golęcinie odbędzie się emocjonujące derbowe starcie pomiędzy InvestHousePlus PSŻ Poznań a Arged Malesą Ostrowem. To będzie drugie spotkanie tych drużyn w tym sezonie, przy czym pierwsze miało miejsce w 4. Kolejce i zakończyło się wygraną drużyny z Ostrowa (48:41). Aby „Skorpiony” mogły cieszyć się pełnym sukcesem, będą musiały zdobyć co najmniej 49 punktów, co pozwoli im utrzymać się w walce o pozostanie w 1. Lidze Żużlowej. Trenerzy obu zespołów postawili na sprawdzone zestawienia, które mają skutecznie przechylić szalę zwycięstwa na ich stronę.

 

 

W składzie drużyny prowadzonej przez trenera Mariusza Staszewskiego, pod numerem jeden, możemy zobaczyć Tobiasza Musielaka. Victor Palovaara został awizowany pod numerem dwa. Kolejnym zawodnikiem z polską licencją jest Grzegorz Walasek, piętnasty zawodnik w rankingu najlepszych średnich biegowych w 1. Lidze Żużlowej. Na pozycji U24 pojawi się dobrze znany poznańskim kibicom Matias Nielsen. Z numerem pięć na kevlarze został awizowany Oliver Berntzon. Natomiast podstawowy duet juniorski tworzą Sebastian Szostak i Jakub Krawczyk. Pod numerem ósmym możemy spodziewać się Francisa Gustsa, który w piątkowym SGP 2 w Gorzowie zdobył pięć punktów zajmując jedenaste miejsce.

 

Trener Adam Skórnicki, wraz z menedżerem Jackiem Kannenbergiem, awizowali skład, który otwiera niezmiennie na poznańskim Golęcinie Kevin Fajfer. Pod dziesiątką desygnowany został Kacper Mateusz Grzelak. Numer jedenasty czeka na jednego z dwóch zawodników, Adriana Gałę bądź Antonio Lindbaecka. Norbert Krakowiak oraz Aleksandr Łoktajew, czyli zdobywcy osiemnastej oraz piątej najlepszej średniej w 1. Lidze Żużlowej, zostali awizowani do jazdy pod numerami dwunastym oraz trzynastym. Po świetnym zaprezentowaniu się Oskara Hurysza w Rybniku, został on ponownie desygnowany do duetu juniorskiego wraz z Kacprem Teską. Pod numerem szesnastym możemy spodziewać się Jonasa Seiferta-Salka.

 

Zapraszamy na niezwykle istotne starcie poznańskich „Skorpionów”, które odbędzie się w nadchodzącą niedzielę. W tym derbowym meczu obie drużyny będą walczyć o cenne trzy punkty, które mogą mieć ogromne znaczenie dla utrzymania się w rywalizacji o pozostanie na pierwszoligowym szczeblu rozgrywkowym. Początek spotkania planowany jest na godzinę 14:00. Bilety można już teraz nabyć online, korzystając z serwisu https://tobilet.pl/investhouseplus-psz-poznan-arged-malesa-ostrow-wlkp.html, lub również dostępne będą w dniu meczu w kasach. Serdecznie zapraszamy wszystkich na to arcyważne wydarzenie!

 

 

Awizowane składy:

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań:
9. Kevin Fajfer
10. Kacper M. Grzelak
11.
12. Norbert Krakowiak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Oskar Hurysz
15. Kacper Teska

 

Arged Malesa Ostrów:
1. Tobiasz Musielak
2. Victor Palovaara
3. Grzegorz Walasek
4. Matias Nielsen
5. Oliver Berntzon
6. Sebastian Szostak
7. Jakub Krawczyk

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski