ENEA Sponsorem Tytularnym meczu Polska vs Reszta Świata!

#ENEADLAŻUŻLA to hasło przewodnie koncernu energetycznego z Poznania, który w sezonie 2023 wspiera nie tylko kluby żużlowe w rozgrywkach ligowych, ale również pojedyncze turnieje rangi mistrzowskiej i towarzyskie. Czas na kolejny z nich. Tym razem Enea została sponsorem tytularnym meczu Polska vs Reszta Świata.

To ostatni sprawdzian dla podopiecznych trenera Rafała Dobruckiego przed najważniejszą imprezą w 2023 roku – Drużynowym Pucharem Świata. Biało-czerwoni zmierzą się z ekipą Reszty Świata na poznańskim Golęcinie, czyli w mateczniku koncernu energetycznego Enea.

Żużel to jeden z najbardziej emocjonujących sportów na świecie, a w Polsce jest on darzony szczególną sympatią przez rzesze kibiców. Chcemy dodawać zawodnikom energii, stąd pomysł na akcję #EneaDlaŻużla. Konsekwentnie budujemy rozpoznawalność marki Enea, jako sponsora polskiego żużla. Wspieramy nie tylko kluby żużlowe, wychodzimy szerzej propagując turnieje rangi mistrzowskiej i towarzyskie – powiedziała Berenika Ratajczak, rzecznik prasowy Enei.

Enea, jako firma odpowiedzialna społecznie, wspiera inicjatywy i wydarzenia sportowe na terenie swojej działalności. Do wielu dyscyplin wspieranych przez Eneę dołączył żużel i najważniejsze kluby sportowe z regionu aktywności Grupy. Koncern energetyczny z Wielkopolski w tym roku został sponsorem klubów żużlowych Enea Falubaz Zielona Góra, Enea Polonia Piła, ebut.pl Stal Gorzów, Fogo Unia Leszno oraz InvestHouse Plus PSŻ Poznań.

Dla kadry Rafała Dobruckiego mecz w Poznaniu to ostatni sprawdzian przed najważniejszą imprezą w sezonie 2023 – turniejem o Drużynowy Puchar Świata we Wrocławiu. Po przekonującym zwycięstwie nad Australią, seniorska Żużlowa Reprezentacja Polski pojedzie na Golęcinie z ekipą Reszty Świata. Rafał Dobrucki będzie dysponował najsilniejszym składem, a walkę o miejsce na DPŚ nasi reprezentanci zakończą meczem towarzyskim Polska – Reszta Świata.

Towarzyski mecz Polska – Reszta Świata to będzie kolejny test dla Żużlowej Reprezentacji Polski przed Drużynowym Pucharem Świata. Wcześniej wygraliśmy mecz Polska – Australia, z czego jestem oczywiście zadowolony, jednak teraz przed nami nowe zawody. Czołowa ekipa naszego globu na pewno nie odpuści i jestem pewien, że poziom wydarzenia będzie wysoki. W obecnym sezonie zarówno Duńczycy jak i Brytyjczycy zachwycają na torze niesamowitą formą, jednak jestem spokojny o moją drużynę. To będą pożyteczne zawody  powiedział Rafał Dobrucki, trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

Enea Mecz Polska vs Reszta Świata odbędzie się 8 lipca o godzinie 14:00 w Poznaniu na stadionie żużlowym na Golęcinie.

Bilety do nabycia na stronie: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-speedway

Ceny biletów:

➢ Trybuna Główna – 100 PLN

➢ Pozostałe sektory:

  • 45 zł normalny
  • 40 ulgowy – uczniowie i studenci do 26 r.ż z ważną legitymacją studencką, emeryci i renciści po 65 r. życia, osoby niepełnosprawne

➢ Wstęp dla dzieci do lat 7 (max rocznik 2016) – za darmo (miejsce na kolanach opiekuna).