Enea Mecz Polska – Reszta Świata w Poznaniu – zapowiedź

Już w nadchodzącą sobotę 8 lipca na torze w Poznaniu odbędzie się wyjątkowe widowisko żużlowe. Reprezentacja Polski zmierzy się z drużyną Reszty Świata, a w składzie “zagranicznym” zobaczymy kilka dobrze znanych nazwisk w tym również dla fanów „Skorpionów”. To niezwykłe wydarzenie stanowi nie tylko okazję do emocjonującej rywalizacji, ale również ostatni sprawdzian przed zbliżającym się Drużynowym Pucharem Świata, który odbędzie się we Wrocławiu pod koniec lipca.

 

 

Dla trenera polskiej kadry będzie to doskonały moment, aby wybrać ostateczny skład reprezentacji naszego kraju. Absencja takich zawodników jak Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik czy Janusz Kołodziej sugeruje, że mają oni zapewnione miejsce w składzie, a selekcjoner skupia się na wyborze najlepszych jeźdźców na pozostałe pozycje w drużynie.

 

Skład teamu Reszty Świata otwiera Duńczyk Anders Thomsen, który na co dzień reprezentuje ebut.pl Stal Gorzów i posiada najwyższą średnią punktową w zespole (2.200). Kolejnymi zawodnikami pod numerami 2 i 3 są Australijczycy Jason Doyle i Max Fricke, którzy również jeżdżą w ekstraligowych klubach i mogą pochwalić się średnimi punktowymi w okolicach 1.900. Na pozycji numer 5 wystąpi Łotysz Andrzej Lebiediew. Natomiast pod numerami 4 i 6 znajdują się dobrze znani kibicom poznańskich „Skorpionów” Aleksandr Łoktajew i Jonas Seifert-Salk. Dla nich będzie to doskonała okazja do kolejnego treningu na poznańskim owalu przed niedzielnym wyjazdowym spotkaniem z drużyną H. Skrzydlewska Orzeł Łódź.

 

 

W drużynie reprezentacji Polski prowadzonej przez Rafała Dobruckiego, w nadchodzącym spotkaniu pojedzie powracający po kontuzji Dominik Kubera, który pojawi się z dziewiątką na kevlarze. Kolejne miejsca w składzie zarezerwowane są dla doświadczonych braci  Przemysława i Piotra Pawlickich. Patryk Dudek, reprezentujący toruński Apator, wystąpi z dwunastką na kevlarze. Mateusz Cierniak, Indywidualny Mistrz Świata Juniorów z 2022 roku, pojedzie z numerem trzynastym. Na ostatnie miejsce w drużynie awizowany został Szymon Woźniak, który na co dzień reprezentuje barwy ebut.pl Stali Gorzów.

 

Przed Rafałem Dobruckim i całym zespołem reprezentacji Polski stoi ostatni sprawdzian przed Drużynowym Pucharem Świata we Wrocławiu. Każdy z zawodników będzie dążył do jak najlepszej zdobyczy punktowej, aby zdobyć miejsce w składzie na tegoroczną docelową imprezę reprezentacyjną. Dla drużyny Reszty Świata, a zwłaszcza dla „Skorpionów” będzie to doskonała okazja do zdobycia cennego doświadczenia i dostrojenia sprzętu, co może przyczynić się do dobrych wyników w niedzielnym spotkaniu w Łodzi. Enea Mecz Polska kontra Reszta Świata rozpocznie się o godzinie 14:00 na stadionie POSiR Golęcin, mieszczącym się przy ulicy Warmińskiej 1. Bilety można nabyć online na stronie https://www.ebilet.pl/sport/sporty-motorowe/zuzel-speedway lub w dniu meczu w kasach. Dla tych, którzy nie będą mogli być obecni na poznańskim Golęcinie, zapewniona będzie transmisja w TVP SPORT. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wsparcia naszej reprezentacji oraz klubowych zawodników!

 

 

Składy awizowane:

 

Polska:

 1. Dominik Kubera
 2. Przemysław Pawlicki
 3. Piotr Pawlicki
 4. Patryk Dudek
 5. Mateusz Cierniak
 6. Szymon Woźniak

 

Reszta Świata:

 1. Anders Thomsen
 2. Jason Doyle
 3. Max Fricke
 4. Aleksandr Łoktajew
 5. Andrzej Lebiediew
 6. Jonas Seifert-Salk

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski