Zwycięzca bierze wszystko! Zapowiedź meczu z H. Skrzydlewska Orzeł Łódź

W niedzielę 9 lipca o godzinie 14:00 InvestHousePlus PSŻ Poznań stanie przed niezwykle ważnym starciem o utrzymanie się w 1. Lidze Żużlowej. Ich przeciwnikiem będzie ósma drużyna w tabeli – H. Skrzydlewska Orzeł Łódź. Po derbowym zwycięstwie z Ostrowem Wielkopolskim, „Skorpiony” poprawiły nieco swoją pozycję w ligowym zestawieniu, ale aby osiągnąć pełne zadowolenie, będą potrzebować punktów z nadchodzącego spotkania. Obie drużyny postawiły na swoje najlepsze składy w tym kluczowym dla ich ligowego losu pojedynku.

 

 

Drużyna, której trenerem jest Marek Cieślak, postawiła na czele Fina Timo Lahtiego. Z numerem 10 na kevlarze pojawi się Jakub Jamróg, który może pochwalić się najwyższą średnią biegopunktową w zespole z Łodzi. Drugim zawodnikiem z polską licencją będzie Mateusz Tonder. Znany bardzo dobrze poznańskim kibicom Rune Holta pojedzie z numerem 12 na kevlarze. Część seniorską składu zamyka Niels Kristian Iversen. Duet juniorski, na który postawił trener, to Grygolec-Dul.

 

Trener Adam Skórnicki, wraz z menedżerem Jackiem Kannenbergiem, awizowali skład, który otwiera niezmiennie Kevin Fajfer. Z numerem 2 awizowany został Jakub Martyniak. Po udanym występie w Szwecji szansę w składzie otrzymał Antonio Lindbaeck, którego zdobycze punktowe mogą okazać się kluczowe w tym spotkaniu. Utrzymujący wysoki poziom Norbert Krakowiak pojedzie z numerem 4 na kevlarze. Aleksandr Łoktajew niezmiennie pojawił się na ostatniej pozycji w składzie seniorskim. Duet poznańskich juniorów otwiera Oskar Hurysz, a towarzyszyć mu będzie Kacper Teska. Pod numerem 8 możemy spodziewać się Jonasa Seiferta-Salka.

 

Przed „Skorpionami” stoi najważniejsze wyzwanie tego sezonu – walka o 3 punkty, które będą decydować o przyszłości obu drużyn w 1 Lidze Żużlowej. Nasz drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się w starciu z wymagającym rywalem z Ostrowa Wielkopolskiego, co dało kibicom nadzieję na utrzymanie się w lidze w tym roku. Zachęcamy wszystkich do wsparcia InvestHousePlus PSŻ Poznań na stadionie przy ulicy 6-go Sierpnia 71 w Łodzi. Dodatkowo, transmisja meczu będzie dostępna w serwisie Canal Plus Online oraz na kanale Canal + Sport 5. Ponieśmy razem naszych zawodników w walce o te niezwykle ważne 3 punkty!

 

Awizowane składy:

 

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Timo Lahti
10. Jakub Jamróg
11. Mateusz Tonder
12. Rune Holta
13. Niels Kristian Iversen
14. Aleksander Grygolec
15. Mateusz Dul

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań:
1. Kevin Fajfer
2. Jakub Martyniak
3. Antonio Lindbaeck
4. Norbert Krakowiak
5. Aleksandr Łoktajew
6. Oskar Hurysz
7. Kacper Teska

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski