Ekipa Wrzosa. „Wspiera nas grono wielu wspaniałych ludzi”

W świecie sportu bardzo często możemy się spotkać z akcjami charytatywnymi ze strony klubów lub samych zawodników, którzy oprócz uprawiania swojej dziedziny czy życia prywatnego mają też bardzo dobre serce dla szczytnych celów. Takim przykładem jest bokser Damian Wrzesiński niektórym kibicom znany ze swoich występów podczas Polsat Boxing Night czy Tymex Boxing Night. Pochodzący ze Złotowa sportowiec oprócz boksowania na ringu chce #znokautowaćraka razem z innymi potrzebującymi pomocy. Ekipa Wrzosa na co dzień pomaga chorej na ostrą białaczkę 8-letnią Nadię z Ostrowa Wielkopolskiego dla której ponownie zbierzemy pieniądze na jej walkę z chorobą podczas najbliższego meczu z druzyną Enea Falubaz Zielona Góra. Z żoną Damiana – Natalią Wrzesińską porozmawialiśmy o tej szlachetnej inicjatywie i o współpracy z naszym klubem.

 

 

Dawid Urbaniak: Jak narodziła się „Ekipa Wrzosa” i co natchnęło pani męża do założenia organizacji?

Natalia Wrzesińska: Od wielu lat wspólnie z „Drużyną Szpiku” braliśmy udział w akcjach charytatywnych i do tego pomagaliśmy innym osobom potrzebującym. Coraz więcej organizowaliśmy akcji charytatywnych, wiec postanowiliśmy sformalizować tą naszą działalność. Przede wszystkim chcieliśmy wykorzystać sportowy wizerunek mojego męża – Damiana w dobrym i szczytnym celu.

 

Na co dzień czym się zajmuje wasza organizacja i jakie ma przesłanie?

Głównym celem jest odwiedzanie szpitala onkologicznego w Poznaniu, domów dziecka i osób niepełnosprawnych. Przy wizytach rozpoznajemy ich potrzeby i poszukujemy środków na zrealizowanie tych potrzeb.

 

Jak się narodziła współpraca z naszym klubem i czy są nadal jakieś plany na rozszerzenie współpracy? Ostatnio wasza ekipa zbierała pieniążki do puszek na poprzednim meczu z TŻ Ostrovią.

Współpraca z klubem nawiązała się przypadkowo. W zeszłym i w tym sezonie żużlowym zostaliśmy zaproszeni przez członków zarządu PSŻ-tu na mecze w Poznaniu. Spodobała nam się atmosfera, a przede wszystkim frekwencja na meczach i postanowiliśmy nawiązać współpracę z włodarzami klubu. Podczas meczu z TŻ Ostrovią przeprowadziliśmy zbiórkę na 8-letnią dziewczynkę – Nadię, która pochodzi z Ostrowa Wlkp. i bez wyznaczonego jakiegoś wielkiego planu działania zebraliśmy dzięki naszym wolontariuszom bardzo ładną sumę pieniędzy ok. 2400 zł.

 

Czy oprócz odwiedzania stadionu na poznańskim Golęcinie wspierają Ekipę Wrzosa jakieś znane osobistości lub inne kluby sportowe?

Wspiera nas grono wielu wspaniałych ludzi za co z góry dziękuje wszystkim. Ze środowiska sportowego najbardziej znani to Dariusz Michalczewski, Tomasz Adamek, Łukasz Różański, a ze sceny artystycznej miedzy innymi Ryszard „Peja” Andrzejewski, Tomasz „Nizioł” Niziński i wiele innych osób. Współpracujemy na bieżąco z różnymi ludźmi czy też fundacjami. Stale działamy z „Tymex Boxing Promotion” oraz „Night of Champion”.

 

Na następnym meczu z Falubazem Zielona Góra wasza ekipa znowu zagości na Golaju. Jaki teraz będzie cel zbiórki na kolejnym spotkaniu?

Celem zbiórki podczas przyszłego meczu z Falubazem będzie w dalszym ciągu zbiórka pieniężna na ta samą dziewczynkę Nadię, która ma ostrą białaczkę i inne problemy zdrowotne z tego wynikające (m.in. grzybice płuc). Dziewczynka pochodzi z rodziny wielodzietnej i jej rodzice mają bardzo ciężką sytuację. Walczą o zdrowie córki, muszą opiekować się tez resztą dzieci, pracować i być jednocześnie w szpitalu z Nadią. Trudno jej rodzicom jest funkcjonować zarówno organizacyjnie czy finansowo i dlatego chcemy nadal im pomagać.

 

Czy ma pani coś do przekazania wszystkim uczestnikom tego spotkania, aby ich zachęcić do wrzucenia chociaż tej złotej złotóweczki czy nawet w dużym bilonie, która może uratować życie małej Nadii by #znokautowaćraka.

Serdecznie zachęcamy wszystkich kibiców do włączenia się w zbiórkę organizowaną dla Nadii i z góry dziękujemy wszystkim, którzy chcą dołożyć cegiełkę na ten szczytny cel i przede wszystkim z nami #znokautowaćraka.

 

Nie żałujcie żadnych pieniędzy w portfelu, a nawet żółtych groszaków. Wrzucajcie wolontariuszom przed i w trakcie meczu, którzy będą krążyć z puszką i zbierać na walkę z białaczką dla chorej Nadii. Nawet wrzucając złotówkę stajesz się superbohaterem i pomagasz z Ekipą Wrzosa #znokautowaćraka

 

 

Foto: facebook Ekipa Wrzosa

 

Rozmawiał: Dawid Urbaniak