Oszukać przeznaczenie. Zapowiedź meczu z Enea Falubaz Zielona Góra

W niedzielę, 23 lipca o godzinie 14:00, przed InvestHousePlus PSŻ Poznań czeka ostatnie domowe spotkanie w sezonie zasadniczym, a przeciwnikiem „Skorpionów” będzie niepokonana drużyna Enea Falubaz Zielona Góra. Pierwsze spotkanie tych dwóch drużyn zakończyło się wynikiem (53:37) na korzyść zielonogórzan. Najbliżej zwycięstwa nad Falubazem była drużyna prowadzona przez Sławomira Kryjoma, która w piątej rundzie poniosła minimalną porażkę (46:44) na swoim torze. „Skorpiony” po przegranym meczu w Łodzi skomplikowały swoją sytuację w tabeli 1. Ligi Żużlowej, zajmując obecnie ostatnie miejsce. Do końca sezonu zasadniczego pozostały poznaniakom jeszcze dwa spotkania, które mogą zapewnić im lepszą lokatę w tabeli.

 

 

Skład drużyny przyjezdnych został awizowany przez menedżera Tomasza Szymankiewicza. Na czele drużyny znajduje się jak zawsze Przemysław Pawlicki. Do składu powraca po kontuzji Amerykanin Luke Becker, który w tym spotkaniu pojedzie z dwójką na kevlarze. Na kolejnych dwóch pozycjach zobaczymy duet duńsko-australijski w wykonaniu Rasmusa Jensena oraz Rohana Tungate’a. Drugim zawodnikiem z polską licencją będzie Krzysztof Buczkowski. Duet juniorski w tym spotkaniu będą tworzyć Michał Curzytek oraz Dawid Rempała.

 

Trener Adam Skórnicki, wraz z menedżerem Jackiem Kannenbergiem, awizowali skład, który otwiera niezmiennie Kevin Fajfer. Jonas Seifert-Salk tym razem pojawi się pod numerem dziesiątym, a to na wypadek przesunięcia zawodów DME U23 we francuskim Macon, do których powołany został Duńczyk (WIĘCEJ O PODRÓŻY JONASA https://pszpoznan.com.pl/2023/07/20/logistyczne-wyzwanie-teamu-jonasa-seiferta-salka/). W takim wypadku za Jonasa mogłoby być stosowane zastępstwo zawodnika. Antonio Lindbaeck, który obiecująco dobrze poradził sobie w ostatnich spotkaniach ligi szwedzkiej, osiągając 12 oraz 9 punktów, awizowany został pod numerem 11. Norbert Krakowiak wraz z Aleksandrem Łoktajewem pozostają na niezmienionych pozycjach. Poznański duet juniorski będzie reprezentowany przez Oskara Hurysza oraz Kacpra Teskę.

 

Niepokonany Falubaz przyjedzie do Poznania, aby zakończyć sezon zasadniczy bez żadnej porażki. Czy uda się „Skorpionom” przerwać dobrą passę Falubazu? Dowiemy się już w nadchodzącą niedzielę, 23 lipca, o godzinie 14:00. Zapraszamy wszystkich kibiców obu drużyn do kibicowania na stadionie POSiR Golęcin, mieszczącym się przy ulicy Warmińskiej 1. Bilety można kupować online tutaj: https://tobilet.pl/investhouseplus-psz-poznan-enea-falubaz-zielona-gora.html oraz w dniu meczu w kasach. Dostępna będzie transmisja tego spotkania w serwisie Canal+ Online.

 

Awizowane składy:

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań:
9. Kevin Fajfer
10. Jonas Seifert-Salk
11. Antonio Lindbaeck
12. Norbert Krakowiak
13. Aleksandr Łoktajew
14. Oskar Hurysz
15. Kacper Teska

 

Enea Falubaz Zielona Góra:
1. Przemysław Pawlicki
2. Luke Becker
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski