Wyjść z piekła do nieba. Zapowiedź meczu z Trans MF Landshut Devils

Już w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 14:00, czeka najważniejsze dla naszej ekipy spotkanie  – ostatni mecz w tym sezonie zasadniczym, w którym rywalem będzie zespół Trans MF Landshut Devils. Ten pojedynek ma ogromne znaczenie dla drużyny Adama Skórnickiego, gdyż między innymi jego wynik będzie decydował o tym, czy „Skorpiony” pozostaną w 1. Lidze Żużlowej czy też spadną do niższej klasy rozgrywkowej. Drużyna z Landshut przystąpi do tego meczu podrażniona dwoma ostatnimi wyjazdowymi przegranymi – najpierw w Ostrowie Wlkp 60:30, a potem w Bydgoszczy 46:43 – teraz będzie bardzo mocno zmotywowana, aby zakończyć sezon rundy zasadniczej zwycięstwem aby umocnić swoją piątą pozycję przed startem rundy playoff, a dla naszych “Skorpionów” będzie to oczywiście mecz o wszystko.

 

 

Nie tylko nasza rywalizacja z ekipą z Landshut ma znaczenie – równie istotne będzie starcie pomiędzy Orłem Łódź a Polonią Bydgoszcz. Jednak dla InvestHousePlus PSŻ Poznań jedynym korzystnym scenariuszem jest zwycięstwo bydgoskich „Gryfów” oraz oczywiście własna wygrana w Bawarii. Jedynie takie połączenie wyników pozwoli utrzymać się w 1. Lidze Żużlowej.

 

Podczas przedmeczowego treningu w ubiegłym tygodniu na gnieźnieńskim owalu, Kevin Fajfer nabawił się kontuzji. Potwierdzone jest złamanie dwóch kości śródstopia, co może się wiązać nawet z 6-tygodniową przerwa, mimo zaskakująco dobrze przebiegającej rekonwalescencji nie ma jednak szans na występ „Fajki” w Niemczech. Biorąc te okoliczności pod uwagę trener Adam Skórnicki, wraz z menedżerem Jackiem Kannenbergiem, awizowali skład, który po dłuższej przerwie otwiera Adrian Gała. Parę zagranicznych seniorów tworzą Aleksandr Łoktajew, który wyjedzie z numerem 2 na kevlarze a jego doparowym będzie Antonio Lindbaeck. Szwed z meczu na mecz radzi sobie coraz lepiej w zawodach indywidualnych czy lidze szwedzkiej – jest to dobra prognoza przed nadchodzącym spotkaniem. Drugim zawodnikiem z polską licencją jest Norbert Krakowiak. W składzie pojawiła się luka pod numerem 5, którą prawdopodobnie zapełni Jonas Seifert-Salk. Będziemy mieli okazję oglądać go w roli zawodnika pod numer 5 lub 8. Para juniorska, która będzie reprezentować „Skorpiony”, to Oskar Hurysz i Kacper Teska.

 

W drużynie Trans MF Landshut Devils, dowodzonej przez menadżera Sławomira Kryjoma, skład otwiera najlepszy zawodnik miejscowych – Kai Huckenbeck, legitymujący się średnią (1.985). Z numerem 10 zobaczymy Kima Nilssona. Marius Hillebrand na pozycji U24 pojawi się z kolejnym numerem. Dwójka zagranicznych seniorów to utalentowany Duńczyk Jonas Jeppesen oraz świetny Francuz Dimitri Berge. Parę juniorską otwiera Erik Bachhuber, a jego doparowym będzie jeden z lepszych juniorów całej 1. Ligi Żużlowej – Norick Bloedorn.

 

To niezwykle emocjonujący czas dla kibiców „Skorpionów”, którzy mocno wspierają swoją drużynę w walce o pozostanie w 1. Lidze Żużlowej. Każdy punkt będzie na wagę złota, a na torze zobaczymy zażartą walkę i pełen pasji sportowy spektakl. Prognozy pogody są wyśmienite, a samo spotkanie nie jest zagrożone.

 

Oprócz meczu w Bawarii dla InvestHouse Plus PSŻ Poznań ważny będzie również wynik potyczki H. Skrzydlewska Orzeł Łódź z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Wszystkie niedzielne spotkania ostatniej kolejki 1. Ligi Żużlowej dostępne będą w formacie MULTILIGI w Canal+ Sport 5 oraz na platformie Canal+ Online. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie!

 

 

Awizowane składy:

 

Trans MF Landshut Devils:

 1. Kai Huckenbeck
 2. Kim Nilsson
 3. Marius Hillebrand
 4. Jonas Jeppesen
 5. Dimitri Berge
 6. Erik Bachhuber
 7. Norick Bloedorn

 

InvestHousePlus PSŻ Poznań:

 1. Adrian Gała
 2. Aleksandr Łoktajew
 3. Antonio Lindbaeck
 4. Norbert Krakowiak
 5.  
 6. Oskar Hurysz
 7. Kacper Teska

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Patryk Zalewski