Ryan Douglas zawodnikiem InvestHousePlus PSŻ Poznań!

Budowa drużyny InvestHousePlus PSŻ Poznań na sezon 2024 trwa w najlepsze. Jako klub mamy przyjemność ogłosić, że nowym zawodnikiem naszego klubu zostaje Australijczyk Ryan Douglas! Były zawodnik Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz z dniem pierwszego listopada stanie się pełnoprawnym zawodnikiem „Skorpionów” na rozgrywki 2024 w 2. Lidze Żużlowej. Jest to pierwszy nowy zawodnik w naszej kadrze i nie da się ukryć, że wiążemy z jego startem w naszym zespole spore nadzieje.

 

 

Przypomnijmy, że nowy nabytek naszego klubu do tej pory w rozgrywkach PLŻ reprezentował barwy drugoligowej Metaliki Recycling Kolejarz Rawicz przez trzy ostatnie sezony. Oprócz tego Ryan Douglas od dekady startuje z różnymi sukcesami w rozgrywkach brytyjskich Premiership oraz Championship. Niespełna 30-letni żużlowiec pochodzący z Antypodów ma stać się jednym z filarów naszego zespołu o czym świadczy chociażby czwarta najlepsza średnia biegowa na froncie rundy zasadniczej drugoligowych rozgrywek w tym roku. Wynik (2,250) najlepszego obcokrajowca 2. Ligi Żużlowej robi naprawdę dobre wrażenie tym bardziej biorąc pod uwagę jak obecny sezon w wykonaniu drużyny rawickiej wyglądał.

 

Warto nadmienić, że Ryan Douglas w poprzednich derbowych starciach poznańsko – rawickich dał się mocno zapamiętać naszym kibicom jako jeden z najlepiej punktujących zawodników drużyny Niedźwiadków. Szczególnie dobre występy na naszym Golaju mogą cieszyć i być dobrym prognostykiem przed nadchodzącym sezonem. Doświadczenie wyniesione z brytyjskich torów oraz stabilna forma z poprzednich sezonów w rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej zdają się być gwarantem i wielką nadzieją na to, że urodzony w australijskim Brisbane kangur stanie się z miejsca jednym z liderów InvestHousePlus PSŻ Poznań. Ryan do zobaczenia na Golaju!

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Dawid Procajło