Aleksandr Łoktajew zostaje w InvestHousePlus PSŻ Poznań!

Sądzimy, że na tą wiadomość czekało wielu kibiców naszej drużyny. Dzięki obustronnemu porozumieniu Aleksandr Łoktajew przedłuży kontrakt i będzie zawodnikiem „Skorpionów” również w sezonie 2024! Nasz tegoroczny lider w przyszłorocznych rozgrywkach 2. Ligi Żużlowej ponownie będzie głównym motorem napędowym naszej ekipy w walce o cel jakim jest szybki powrót do pierwszoligowych rozgrywek.

 

 

Przypomnijmy, że Aleksandr Łoktajew to 29-letni ukraiński żużlowiec, który w niedawno zakończonej rundzie zasadniczej pierwszoligowych rozgrywek był liderem naszego zespołu legitymując się szóstą średnią biegową (2,197). W przeszłości nasz zawodnik reprezentował m.in. takie kluby jak Falubaz Zielona Góra, RKM Rybnik, Polonia Bydgoszcz, Orzeł Łódź czy Ostrovia Ostrów Wlkp. W 2021 podczas GP Rosji w Togliatti miał miejsce debiut Aleksandra w zawodach o IMŚ na żużlu jako pierwszy w historii zawodnik reprezentujący barwy Ukrainy.

 

Pierwsze podejście do startu w naszych żółto-czarnych barwach w 2. Lidze Żużlowej nie było możliwe ze względu na konflikt zbrojny jaki zastał Aleksandra Łoktajewa w miejscu zamieszkania. Po dłuższych perpytiach zawodnikowi udało się dotrzeć do Polski i udowodnić swoją wartość w tegorocznych rozgrywkach. Zarówno dla naszego klubu jak i naszego żużlowca celem numer jeden jest szybki powrót do 1. Ligi Żużlowej. Wierzymy Sasza, że z Tobą ten cel jest realny do spełnienia. Trzymaj gaz Skorpionie!

 

 

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Dawid Procajło