Oświadczenie Zarządu InvestHousePlus PSŻ Poznań

W związku z niepowodzeniem rozmów zarządu klubu PSŻ Poznań z przedstawicielami władz miasta Poznania przeprowadzonych w dniu 20.09.2023 w obecności przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego Pana Piotra Szymańskiego w kwestii niezbędnych modernizacji stadionu POSiR na Golęcinie, warunkujących start drużyny w przyszłorocznych rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Zarząd klubu PSŻ Poznań postanawia wydać oświadczenie swojego stanowiska w tej sprawie.

 

 

Drodzy Kibice, Sponsorzy i Przyjaciele poznańskiego żużla,
 
poniżej pozwalamy sobie na przedstawienie aktualnej sytuacji naszego klubu:
 
Potwierdzamy, iż PSŻ Poznań otrzymał oficjalne zaproszenie do wzięcia udziału w przyszłorocznych rozgrywkach 1. Ligi Żużlowej. Jednak, aby taki scenariusz się sprawdził i ponownie „Skorpiony” ścigały się na tym szczeblu rozgrywkowym, jednym z koniecznych wymogów stawianych przez organizatora rozgrywek jest posiadanie stałego sztucznego oświetlenia. Zaznaczamy, iż tylko dzięki uprzejmości i wyrozumiałości Głównej Komisji Sportu Żużlowego w sezonie 2023 mogliśmy rozgrywać pierwszoligowe mecze na naszym obiekcie, nie spełniając tego wymogu.
 
Kierując się dalszą chęcią rozwoju sportu żużlowego w Poznaniu, zarząd klubu w dniu dzisiejszym spotkał się z przedstawicielami władz miasta, aby po raz kolejny poruszyć temat budowy sztucznego oświetlenia na stadionie przy ulicy Warmińskiej.
Niestety, spotkanie nie przyniosło spodziewanych efektów i wszystko wskazuje na to, iż do rozpoczęcia sezonu 2024 nie ma większych szans, aby powstało wymagane oświetlenie i tym samym zespół spełniał regulaminowy wymóg pozwalający mu na start w pierwszoligowych rozgrywkach.
 
W powstałej sytuacji, jako Zarząd klubu, wyrażamy daleko idące ubolewanie i oświadczamy, iż nie widzimy sensu w powstałych okolicznościach na dalsze angażowanie się w popularyzację sportu żużlowego w stolicy Wielkopolski.
Tym samym, jeśli do dnia 15 października bieżącego roku nie otrzymamy od władz miasta jednoznacznego zobowiązania regulującego kwestię sztucznego oświetlenia, obecny zarząd klubu poda się dymisji i tym samym krótka historia odbudowy żużla w Poznaniu dobiegnie końca.
 
Z poważaniem,
Przedstawiciele Zarządu PSŻ Poznań