Mateusz Dul nowym zawodnikiem U24!

Kolejnym wzmocnieniem seniorskiej formacji InvestHousePlus PSŻ Poznań został Mateusz Dul. Zawodnik dobrze znany z pierwszoligowych torów, który po skończeniu wieku juniora będzie chciał udowodnić, że jego miejsce jest w 1. Lidze. 21-latek przyczynił się między innymi do porażki „Skorpionów” w spotkaniu z Orłem Łódź, gdy niespodziewanie zaczął wygrywać biegi z poznańskimi seniorami.

 

 

 

Nowy nabytek w naszym zespole będzie pełnił rolę zawodnika U24. W poprzednim sezonie przepis o zawodniku do lat 24 wypełniał Jonas Seifert-Salk, a teraz szansę dostanie właśnie Mateusz Dul, dla którego był to ostatni sezon jako juniora. Jeżdżąc w barwach łódzkiego Orła udało mu się wykręcić średnią 1,122. Jeden z lepszych meczów pojechał właśnie przeciwko „Skorpionom”, gdzie zdobył 8 punktów z bonusem przywożąc punkty w najważniejszym momencie w spotkaniu, choćby w biegu czternastym. W spotkaniu na Golęcinie przywiózł 3 punkty z bonusem.

Zwłaszcza w drugiej części sezonu dokładał bardzo ważne punkty, które w ostateczności dały utrzymanie Orłowi. Zdarzyło mu się zdobyć choćby 11 punktów w Landshut, czy 5 w Rybniku. W niedawno rozgrywanych mistrzostwach Polski juniorów zajął 14. miejsce.

Mateusz Dul od czterech lat reprezentował barwy Orła Łódź, będąc ważną częścią formacji juniorskiej przez cały ten czas. Współpracował także w łódzkim klubie z obecnym trenerem „Skorpionów”, a zatem Adamem Skórnickim. To pod jego okiem zanotował bardzo duży progres. Oby tym razem było podobnie. Mateusz Dul jest czwartym wzmocnieniem „Skorpionów” na sezon 2024. Dołącza do Ryana Douglasa, Aleksandra Łoktajewa i Szymona Szlauderbachem, którzy już wcześniej podpisali prekontrakty.