Ruszamy ze szkółką! Akademia Skorpiona otwiera swoje podwoje!

Długo czekały “Skorpiony” na powstanie szkółki żużlowej, ale już oficjalnie możemy to ogłosić – będzie szkolenie adeptów w Poznaniu!

 

Dziś podpisano w tej sprawie porozumienie pomiędzy Poznańskim Stowarzyszeniem Żużla, a Uczniowskim Klubem Sportowym Random. Ta współpraca to początek szkolenia dzieci i młodzieży w Poznaniu. UKS Random zajmie się treningami dla adeptów w wieku 6-11 lat, czyli klasa pitbike i 125cc. PSŻ Poznań skupi się natomiast na młodzieży od 12 roku życia, tj. klasa 250cc i 500cc. 

Coś, na co obie strony postawiły to sprawdzona i znakomita kadra trenerska. Koordynatorem “Akademii Skorpiona” został trener “Skorpionów” Adam Skórnicki, który również będzie odpowiedzialny za zajęcia dla adeptów od 12. roku życia. UKS Random od razu po powstaniu pomysły szkółki i współpracy z PSŻ Poznań zaczął rozmowy z Marcelem Kajzerem – byłym kapitanem ‘Żółto-czarnych”, który z wielką chęcią zdecydował się na współpracę. Marcel będzie odpowiedzialny za klasę pitbike i 125cc, a więc adeptów od 6 do 11 roku życia. 

Szkółka to kolejny duży krok w celu rozwoju żużla w Poznaniu. To projekt, na który czekali kibice i włodarze żółto-czarnego speedway’a. “Akademia Skorpiona” to szansa dla młodych ludzi, aby mogli spróbować swoich sił w czarnym sporcie i rozpocząć swoją karierę.

Wypowiedzi po podpisaniu porozumienia zebrał Michał Urbaniak.

Kamil Kasprzak – Prezes UKS Random:

Pomysł założenia takiej szkółki wziął się z pasji moich dzieci. One wkręciły mnie w żużel, ten sport, jak i pit-biki. Nazwa Random, a więc przypadkowa, bo przypadkowo się poznałem z ludźmi, którzy także chcieli coś takiego zrobić, bo to kochają. Brakuje nam dzieci w Poznaniu – brakuje miejsc, gdzie dzieci mogłyby realizować swoją pasję. Wszystkie ośrodki były około 100 kilometrów od Poznania. Także robimy to w Poznaniu! Sprzętowo już jesteśmy częściowo zabezpieczeni, natomiast zbrojenie się nadal trwa. Jeżeli chodzi o infrastrukturę. W najbliższych dniach będziemy podpisywać umowę o najem lokalizacji, gdzie powstanie tor miniżużlowy i do pit-bików. Chwilowo dzięki wdzięczności i współpracy z PSŻ Poznań, będziemy mogli wyjechać także i tutaj. Myślę, że dla dzieci będzie to ogromna radość, by móc pojechać w tym samym miejscu, co ich idole. Odnośnie naboru. Warto śledzić media społecznościowe. Mówimy raczej o godzinach, minutach, a nie o miesiącach, czy tygodniach. Do zobaczenia już wkrótce!

Marcel Kajzer – trener:

Jestem instruktorem sportu żużlowego. Jest dział pit-bike i miniżużla i taką właśnie będę pełnił rolę tutaj na stadionie. Żużel był całe życie ze mną, praktycznie od dziecka. Tyle lat nic innego nie robiłem, bo byłem związany z żużlem. Więc tak pewnie będzie dalej. Postaram się każdemu pomóc. Pełniłem funkcję kapitana i zawsze też obok nikogo nie przeszedłem obojętnie. Także kiedy mogłem pomóc, to pomogłem.

Autor: Brajan Schulz

Foto: Sandra Rejzner