Michael Jepsen Jensen zasila nasze szeregi!

Przed kolejnym sezonem dołączy do nas jeszcze jeden zawodnik. Michael Jepsen Jensen to postać znana z wygraną w turnieju Grand Prix na koncie.

 

 

Michael Jepsen Jensen przez wiele lat rywalizował w PGE Ekstralidze. Duńczyk występował w takich klubach jak Stal Gorzów, Włókniarz Częstochowa, czy Falubaz Zielona Góra. Skandynaw na swoim koncie posiada również sukcesy indywidualne. W 2012 roku Jepsen Jensen został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów. Sztuki tej dokonał wyprzedzając o punkt w tabeli Macieja Janowskiego. W drodze po triumf wygrał 4 z 7 finałów. W sezonie 2012 ponadto jako dzika karta wygrał rundę GP w Vojens. 3 lata później był zaś stałym uczestnikiem cyklu i w Horsens stanął na 3. stopniu podium.

Skandynaw do 1. ligi żużlowej trafił w 2021 roku. Na tym poziomie rozgrywkowym najpierw reprezentował ROW Rybnik, potem przeszedł do Startu Gniezna, a w ostatnim sezonie kibice mogli oglądać go w barwach Wybrzeża Gdańsk. W tym klubie wykręcił średnią biegopunktową rzędu nieco ponad 1,5 na bieg.

Nie możemy doczekać się, aż Michael zaprezentuje się na Golaju.

Foto: Sandra Rejzner