Ryan Douglas. „Naprawdę dobrze jeździ mi się po tym torze”

Jednym z nowych nabytków naszej drużyny jest Ryan Douglas. Australijczyk, którego można kojarzyć z występów w lidze brytyjskiej, a także rozgrywkach II ligi, zasilił szeregi PSŻ-tu Poznań. Brajan Schulz porozmawiał z nim. Od razu zapowiadamy, że nie będzie to jedyna rozmowa z naszymi żużlowcami.

Brajan Schulz: Cześć Ryan! W imieniu klubu i kibiców chciałbym przywitać Cię w PSŻ Poznań. Za Tobą bardzo dobry sezon w II lidze, a teraz przenosisz się poziom wyżej do I ligi. Jak Twoje nastawienie?

Ryan Douglas: Tak, dzięki. Jestem teraz w Poznaniu i naprawdę dobrze jeździ mi się na tym torze. Czekam na nowy sezon. Nie chcę za dużo mówić o progresie, bo wiesz, to dopiero mój drugi sezon, który był dużo lepszy niż poprzedni, ale myślę, że nowy rok będzie jeszcze lepszy.

BS: Tor w Poznaniu jest całkiem długi i szeroki…

R.D. Bez porównania! Lubię większe tory, a ten jest „większy” i otwarty.

B.S. Według wielu opinii skład Skorpionów nie wygląda na najmocniejszy ale ma całkiem duży potencjał. Jak oceniasz ten team?

R.D. Prawdę mówiąc, nie wiem o nich za dużo. Jeździłem głównie w Anglii, także nie miałem możliwości wielu startów z chłopakami. Słyszałem o nich dużo dobrego, ale wiesz, głównie chcę się teraz skoncentrować na sobie i mieć pewność, że mogę wygrać jak najwięcej biegów.

B.S. Miałeś już możliwość pracować z naszym trenerem Adamem. Dobrze się dogadujecie?

R.D. Tak, jasne. Adam jest dobrym trenerem. Cieszę się, że możemy razem pracować. To też jeden z powodów, dlaczego jestem w Poznaniu. Ponadto dobrze mówi po angielsku. Cieszę się, że mogę tutaj pracować z tak dobrym trenerem.

B.S. Jakie masz cele na nowy sezon?

R.D. Jeszcze nie myślę tak bardzo w przyszłość, ale oczywiście chcę dać z siebie wszystko i wesprzeć drużynę na torze. No i oczywiście pozostanie w pierwszej lidze, jest głównym celem.

B.S. Mogę prosić na koniec o kilka słów do kibiców?

R.D. Chciałbym bardzo podziękować za powitanie mnie w Poznaniu. Do zobaczenia w przyszłym roku  i to będzie dobry sezon.

B.S. Dzięki za rozmowę.

R.D. Również dziękuję!

Foto: Sandra Rejzner

 

Autor: Brajan Schulz