IM Australii w Mildurze: Douglas dziewiąty w pechowych zawodach.

Speedway Australian Championships wkraczają powoli w decydującą fazę. Czwarta, czyli przedostatnia runda odbyła się w Mildurze. Tor nie należał do najłatwiejszych, zresztą zawodnicy mieli miejscami problemy z płynną jazdą. Kilku żużlowców zapoznało się z torem, w tym Ryan Douglas w ostatnim biegu. “Skorpion” ostatecznie ukończył zawody na 9. miejscu.

Zawody dla naszego zawodnika zaczęły się znakomicie. Ryan w swoim pierwszym starcie, który przypadł na drugi bieg, pewnie wystartował i nie oddał prowadzenia do końca. Za nim do mety dojechali Chris Holder, Keynan Rew oraz Michael West.

W szóstej gonitwie dnia 30-latek musiał uznać wyższość Justina Sedgmena, ale udało mu się dorzucić do dorobku cenne dwa punkty pokonując Bena Cooka i Jamesa Pearsona. Tu warto wspomnieć, że Douglas z Cookiem spotkali się ostatnio w finale, gdzie obydwaj stanęli na podium.

Trzecia seria startów nie była zbyt udana dla naszego “Skorpiona”. Bieg dziewiąty był bardzo mocno obsadzony. Wszak Douglas, Fricke, Masters i Lidsey biją się o czołowe lokaty w całym cyklu. Najlepiej w tej stawce poradził sobie właśnie Max Fricke, z którym twardy bój stoczył nasz zawodnik na pierwszym okrążeniu. Lepszy okazał się były uczestnik cyklu Grand Prix. Na trasie Ryana minął także Jaimon Lidsey, po tym jak „Dougy” wpadł w koleinę. Ostatni do mety dojechał zwycięzca swoich dwóch pierwszych biegów – Sam Masters.

W szesnastym biegu Ryanowi zdecydowanie brakowało prędkości, Przez cały wyścig próbował gonić Jacka Holdera i Brady’ego Kurtza, jednak bezskutecznie. Przyjechanie przed Zachem Cookiem pozwoliło na zdobycie jednego punktu w tej gonitwie. Dzięki temu nadal był w grze o występ w półfinale.

Ostatni start Ryana okazał się najbardziej pechowy. Zawodnicy stoczyli świetną walkę na początku biegu. Na pierwszym łuku drugiego okrążenia Josh Pickering wjechał pod Douglasa, przez co doszło między nimi do kontaktu, w wyniku którego „Dougy” upadł na tor. Sędzia uznał „Skorpiona” winnym upadku i przerwania biegu, a to poskutkowało wykluczeniem 30-latka z powtórki. W drugiej odsłonie wyścigu triumfował Tungate przed Pickeringiem i Bowesem. 

Ryan Douglas zakończył 4. zawody cyklu poza półfinałami. Z dorobkiem 7 punktów uplasował się na 9. miejscu. W klasyfikacji generalnej z 36 punktami zajmuje 6. pozycję. Do lokaty, która gwarantuje udział w eliminacjach do GP traci 4 „oczka”.

Wyniki

1. Brady Kurtz (3,2,2,2,3,4) 16
2. Max Fricke (2,3,3,3,2,3) 16
3. Rohan Tungate (0,2,3,3,3,2) 13
4. Jack Holder (2,2,3,3,3,w) 13
5. Jaimon Lidsey (3,3,2,1,3) 12
6. Sam Masters (3,3,0,2,2) 10
7. Justin Sedgmen (1,3,2,2,1,d) 9
8. Ben Cook (2,1,1,3,1,0) 8
9. Ryan Douglas (3,2,1,1,w) 7
10. Josh Pickering (1,1,1,1,2) 6
11. Zach Cook (0,1,3,0,1) 5
12. Keynan Rew (1,0,2,2,w) 5
13. Chris Holder (2,d,d,0,2) 4
14. Fraser Bowes (1,1,1,0,1) 4
15. Michael West (0,0,w,1,0) 1
16. James Pearson (d,0,0,0,0) 0
17. Patrick Hamilton – ns.
18. Dayle Wood – ns.

Bieg po biegu:
1. Masters, Cook, Pickering, Cook
2. Douglas, Holder, Rew, West
3. Lidsey, Holder, Sedgmen, Tungate
4. Kurtz, Fricke, Bowes, Pearson (d)
5. Masters, Holder, Bowes, Holder (d)
6. Sedgmen, Douglas, Cook, Pearson
7. Lidsey, Kurtz, Pickering, West
8. Fricke, Tungate, Cook, Rew
9. Fricke, Lidsey, Douglas, Masters
10. Tungate, Kurtz, Cook, Holder (d)
11. Holder, Rew, Pickering, Pearson
12. Cook, Sedgmen, Bowes, West (w)
13. Tungate, Masters, West, Pearson
14. Cook, Rew, Lidsey, Bowes
15. Fricke, Sedgmen, Pickering, Holder
16. Holder, Kurtz, Douglas, Cook
17. Kurtz, Masters, Sedgmen, Rew (w)
18. Holder, Fricke, Cook, West
19. Tungate, Pickering, Bowes, Douglas (w)
20. Lidsey, Holder, Cook, Pearson

Półfinały i finały:

21. Tungate, Holder, Lidsey, Sedgmen (d)
22. Kurtz, Fricke, Masters, Cook
23. Kurtz, Fricke, Tungate, Holder (w)

 

Wyniki (za: speedwayupdates.proboards.com):

Foto: Sandra Rejzner, Speedway Australia