IM Australii w Gillman: Ryan Douglas dwunasty

Za nami finał Indywidualnych Mistrzostw Australii. Ostatnia runda nie była szczęśliwa dla Ryana Douglasa, który uplasował się po raz drugi z rzędu poza półfinałami.

Przed zawodami 30-latek miał szanse na to, aby znaleźć się w czołowej 5. Wszak do Brady’ego Kurtza, który plasował się na tej pozycji, tracił tylko 4 punkty. Zawody w Gillman Ryan rozpoczął od wywalczenia 2. pozycji. Jack Holder był co prawda dla niego za szybki, lecz Zach Cook i James Pearson uplasowali się za nim.

Drugi raz na torze pojawił się zaraz po równaniu, a więc w 5. biegu. Tam ponownie pokonał go Holder, ale tym razem był to starszy z braci, czyli Chris. Douglas pokonał Maxa Fricke’a, który walczył o mistrzowski tytuł. Do mety w tej gonitwie ze względu na defekt nie dojechał Jake Turner. Początek zatem był obiecujący i mógł dawać nadzieje na awans do półfinału.

Później jednak rozpoczął się festiwal słabszych występów naszego zawodnika. W 11. biegu pokonali go Brady Kurtz, Josh Pickering i Keynan Rew. Na zakończenie 4. serii startów natomiast doszło do sytuacji, która zdarza się rzadko. W dwóch osobnych upadkach upadli bowiem Fraser Bowes i właśnie Ryan. Sędzia zawodów wykluczył ich obu z rywalizacji. W tamtym momencie 30-latek stracił w zasadzie szansę na przejście do 1/2 finału. I to nawet w przypadku wygranej, gdyż Sam Masters właśnie w tej feralnej gonitwie okazał się najlepszy.

Pożegnanie z cyklem niestety nie było udane. Australijczyk w swoim ostatnim biegu ponownie dojechał do mety na ostatniej pozycji. 4 punkty zebrane podczas finału imprezy sprawiły, że Douglas zakończył cykl na 10. pozycji z dorobkiem 40 „oczek”. W samych zawodach ulokował się natomiast na 12. lokacie.

Mistrzem Australii został Rohan Tungate, który rzutem na taśmę ograł Maxa Fricke’a. Podium po dodatkowym biegu uzupełnił Jack Holder. W eliminacjach do Grand Prix kibice zobaczą także Jaimona Lidseya i Brady’ego Kurtza.