Mistrzostwa Polski Par Klubowych u nas!

Już 7. kwietnia najlepsze klubowe pary zawitają do Poznania i zainaugurują ściganie na Golęcinie. Start zawodów przewidziano na godzinę 14:00.

O medale Mistrzostw Polski Par Klubowych powalczy 7 zespołów. Tytułu mistrzowskiego, drugi rok z rzędu, bronić będzie Orlen Oil Motor Lublin. Lubelskie Koziołki triumfowały 2 lata temu właśnie na Golęcinie oraz przed rokiem w Rzeszowie. Oprócz zespołu z Lublina do rywalizacji staną: Betard Sparta Wrocław, Apator Toruń, TAURON Włókniarz Częstochowa, Falubaz Zielona Góra, Unia Leszno oraz gospodarz, czyli PSŻ Poznań. Każda z drużyn wystawi silne ogniwa, więc można spodziewać się ogromnej ilości akcji.

We wspomnianej już imprezie 2 lata temu za żużlowcami Motoru Lublin uplasowali się zawodnicy FOGO Unii Leszno, a podium uzupełnili reprezentanci ZOOleszcz GKM-u Grudziądz. Nasze skorpiony zajęły wówczas niestety ostatnią 7. pozycję. Rune Holta, Kacper Gomólski i Jonas Seifert-Salk wywalczyli łącznie 10 punktów. W tym roku mamy większe apetyty, a nasi zawodnicy dadzą z siebie wszystko.

Przypomnijmy, że w 2011 roku w Zielonej Górze ówcześni reprezentanci Lechmy Poznań, czyli Norbert Kościuch, Robert Miśkowiak i Adrian Szewczykowski wywalczyli brązowy medal tych zawodów. Był to jeden z największych sukcesów w historii naszej drużyny.

Szczegółowe informacje na temat sprzedaży biletów zostaną opublikowane wkrótce. Będą one dostępne zarówno w sprzedaży internetowej jak i w dniu zawodów w stadionowych kasach.

Autor: Kuba Mikołajczak