„Skorpiony” budzą się z zimowego snu. Kto i gdzie już trenował?

Już w piątek po raz pierwszy zaryczą motocykle na Golęcinie. Pogoda i wszystkie okoliczności sprawiły, że już w połowie marca można wyjechać na poznański tor, który jest bardzo dobrze przygotowany do jazdy. Skorpionyjednak już wcześniej szukały jazdy na innych torach, które udało się wcześniej przygotować, więc zawodnicy PSŻ skorzystali z gościnności, aby rozprostować kości po zimie.

 

Pierwszy trening pod wodzą Adama Skórnickiego na Golęcinie będzie miał miejsce w piątek 15 marca. Jednak już w czwartek sezon na dobre zainauguruje Ryan Douglas, bo właśnie 14 marca rusza angielska Premiership. W czwartkowy wieczór Australijczyk będzie debiutował w barwach Leicester Lions. Jeszcze w styczniu były zawodnik Kolejarza Rawicz startował w mistrzostwach Australii, więc można powiedzieć, że jest w rytmie. Akurat w przypadku Ryana Douglasa nie ma mowy o jakimś rozprężeniu.

Inni zawodnicy nie mają aż takiego komfortu. Matias Nielsen 10 marca wyjechał na tor swojej byłej drużyny. W Ostrowie Wielkopolskim po raz pierwszy w tym roku Duńczyk miał okazję poczuć motocykl i dobrze wejść w cykl treningowy przed sezonem. Aleksandr Łoktajew również zaprzyjaźnił się już w tym roku z motocyklem żużlowym.

Mateusz Dul nie mógł się już doczekać powrotu na tor i jako jeden z pierwszych odbył trening. Najpierw na kameralnym owalu Lginiu, a później nowy zawodnik PSŻ-u przeniósł się do Niemiec, gdzie jeździł na torze w Miśni. Wszystko po to, żeby jak najlepiej przygotować się do sezonu, w którym ma wiele do zaprezentowania i udowodnienia.

Inny z naszych krajowych zawodników, na którego również bardzo liczymy, też już wyjechał na tor. Szymon Szlauderbach trenował w rodzinnym Lesznie na świetnie sobie znanym torze. Dla niego starty na Golęcinie również będą nowością, zatem czeka go jeszcze dużo pracy z Adamem Skórnickim nad specyfiką poznańskiego owalu przed startem sezonu, aby wszystko było na tip-top. Na macierzystym torze przygotowywał się również Mateusz Latała, który wybrał Gniezno na pierwszy trening.

Podobnie jak Mateusz Dul, kierunek niemiecki obrał Lech Chlebowski, który pierwsze okrążenia robił na torze w Meissen pod okiem Adama Skórnickiego. Kacper Grzelak rozgrzewał już swoje maszyny w Ostrowie Wielkopolskim, a Kacper Teska jak co roku przygotowywał się do sezonu na motocrossie w Tylewicach, tak żeby być w jak najlepszej formie, gdyż już przyjdzie trenować na Golęcinie z całą drużyną.

Pierwsze treningi „Skorpionów” na Golęcinie przewidziane są na piątek i sobotę.

Autor: Kacper Kozłowski

Zdjęcie: Sandra Rejzner