Pierwszy trening na Golęcinie za nami!

15 marca o godzinie 9:30 rozpoczął się pierwszy trening na naszym stadionie w sezonie 2024. Udział w nim wzięło dziewięciu zawodników, z czego siedmiu to byli żużlowcy naszej drużyny.

 

Połowa marca to jest już czas, gdy przy dobrej pogodzie można zacząć trenować. W tym roku aura okazała się w Poznaniu łaskawa i tak nasi zawodnicy (i nie tylko) wyjechali na tor zlokalizowany na Golęcinie. Dwie godziny zajęć obfitowały w wiele pokonanych okrążeń i co najważniejsze, obyło się bez poważniejszych incydentów. W zeszłym roku mogliśmy tylko o takich warunkach pomarzyć, ponieważ pierwsze poważne jazdy tak naprawdę odbyły się podczas meczu ligowego z ekipą z Landshut.

Cieszymy się, że mogliśmy wyjechać na tor praktycznie miesiąc przed rozpoczęciem sezonu. Zawodnicy będą teraz objeżdżać się tutaj przez kilka dni i liczymy na to, że w sezonie 2024 „Golaj” będzie naszym atutem, a nie wrogiem, jak to momentami bywało w ubiegłym roku – stwierdził obecny na treningu prezes naszej drużyny Jakub Kozaczyk.

Część „Skorpionów” trenowała już na innych stadionach. Więcej na ten temat kibice mogą znaleźć w materiale Kacpra Kozłowskiego, aby do niego przejść należy kliknąć tutaj. Z sesji na Golęcinie niezwykle zadowolony był Matias Nielsen, który po dwóch latach rozłąki powrócił do naszego klubu.

To był mój pierwszy trening tutaj w Poznaniu. Tor był bardzo dobry i cieszę się, że jestem tutaj ponownie. Miałem kilka sesji wcześniej w Ostrowie Wielkopolskim i Rawiczu, więc jestem rozjeżdżony. W porównaniu do obiektu w Ostrowie, gdzie spędziłem 2 ostatnie lata, „Golaj” jest nieco bardziej szerszy. Polubiłem oba tory, a ten w Poznaniu sprzyja moim preferencjom. Chciałbym także zwrócić uwagę na to, że 7 kwietnia mamy tutaj zawody Mistrzostw Polski Par Klubowych, więc mamy kolejny dowód na to, że wszystko tutaj jest w porządku. Dla nas bardzo dobre jest to, że już teraz możemy trenować na naszym torze, bo nie jesteśmy w tyle względem innych. Także to nam pomoże się odpowiednio przygotować – mówił Duńczyk po zakończonej sesji.

Na sobotę i niedzielę zaplanowano kolejne 2 dni treningów.

W piątek na tor wyjechali:

  • Lech Chlebowski
  • Mateusz Dul
  • Kacper Grzelak
  • Oskar Hurysz (zawodnik, który rok temu startował w drugiej połowie sezonu w naszych barwach)
  • Mateusz Lattała
  • Jakub Malina
  • Mathias Nielsen
  • Kacper Teska
  • Szymon Szlauderbach

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Kuba Mikołajczak