Intensywny weekend przed „Skorpionami” na torze i poza nim

Nieubłaganie zbliża się mecz z ROW-em Rybnik, którym PSŻ Poznań zainauguruje sezon 2024. W ten weekend „Skorpiony” czeka małe zgrupowanie. Będzie czas na trening, spotkanie z kibicami, ale też chwila na regenerację. Wszystko po to, żeby wszystko było jak należy 13 kwietnia, gdy już na poważnie zacznie się ściganie w Metalkas 2. Ekstralidze. 

Na wysokich obrotach będziemy już od czwartku. Adam Skórnicki chciał, żeby zawodnicy jeszcze przed sezonem jak najlepiej zaznajomili się z Golęcinem. Zwłaszcza że większość zawodników dopiero poznaje poznańskim tor. Stąd decyzja o małym zgrupowaniu.

Planowo w tym tygodniu mają się odbyć trzy treningi. Jak dobrze wiemy i przekonaliśmy się w zeszłym tygodniu, na koniec to pogoda rozdaje karty w żużlu, więc plan treningowy może się jeszcze zmienić. Niemniej pogoda ma sprzyjać i pozwolić na dalsze oswajanie się z Golęcinem.

Treningi na Golęcinie (21-23 marca):

Czwartek 14-17

Piątek 12-15

Sobota 12-15

W czwartek swój mecz w barwach Leicester Lions ma Ryan Douglas, ale już w piątek rano ma zameldować się w Poznaniu. Podobnie Michael Jepsen Jensen, który po raz pierwszy będzie miał okazję potrenować na Golęcinie. Adam Skórnicki będzie miał zatem od piątku całą kadrę pod swoim okiem.

Treningi to jednak nie wszystko, co będzie czekać na „Skorpionów” pod koniec tego tygodnia, bo jak wspomnieliśmy, będzie intensywnie. Na czwartkowym treningu pojawią się uczniowie szkoły podstawowej, a później zawodnicy udadzą się do naszego partnera na jacuzzi i sauny, żeby nabrać trochę świeżości. W piątek za to czeka ich najpierw spotkanie z mediami, a później o godzinie 18:00 oficjalna prezentacja zespołu w Lulu Cafe, na którą zaproszeni są wszyscy kibice. Będzie tam okazja porozmawiać z zawodnikami i dowiedzieć się paru ciekawych rzeczy o naszych nowych zawodnikach.

Przypominamy, że inauguracja sezonu już 13 kwietnia z ROW-em Rybnik. Tydzień wcześniej zapraszamy również na święto speedwaya na Golęcinie i finał Mistrzostw Polski Par Klubowych z udziałem najlepszych zawodników świata. Bilety na to wydarzenie dostępne w serwisie Ebilet.pl. Wszystko wskazuje na to, że 27 marca uda nam się odjechać sparing z Wilkami Krosno, a kilka dni później w Poniedziałek Wielkanocny udamy się na rewanż do Krosna.

Autor: Kacper Kozłowski

Zdjęcia: Sandra Rejzner