„Skorpiony” nie zwalniają tempa. Znów kręcili kółka na doskonale przygotowanym „Golaju”

Za nami już trzydniowe zgrupowanie zawodników PSŻ Poznań przed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem #Metalkas2Ekstraliga. Jeszcze tydzień przed startem ligi Mateusz Dul, Szymon Szlauderbach i Aleksandr Łoktajew będą mieli przyjemność startować w WDK Tunnels Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Do tej pory na Golęcinie odbyły się cztery jednostki treningowe, a jak wszyscy zgodnie podkreślają, że tor ma się bardzo dobrze po zimowej przerwie.

Ekipa żółto-czarnych skorpionów rozpoczęła swoje trzydniowe zgrupowanie już w czwartek od treningu na poznańskim Golęcinie. Podczas sesji treningowej zabrakło jedynie Ryana Douglasa, który tego samego dnia miał mecz w barwach drużyny Leicester Lions. Po samym treningu zawodnicy zostali zaproszeni przez naszego sponsora firmę Art-Kris na regenerację w jacuzzi oraz saunie. Humory dopisywały i miło spędziliśmy czas jednym z naszym partnerem – Krzysztofem Motylem, któremu dziękujemy za zaproszenie.

Kolejny dzień to już trzeci wyjazd na doskonale przygotowany owal przez okres zimowy przez naszego toromistrza Jana Rychlewskiego, gdzie zawodnicy zjawili się na trzygodzinnym treningu. – Tor zachowuje się doskonale i jestem pozytywnie zaskoczony stanem toru. Wiadomo, że warunki pogodowe nie są w 100% sprzyjające i miejmy nadzieje na bardzo dobre przygotowanie toru do oficjalnych zawodów oraz samych sparingów. Będzie zmierzało to w dobrym kierunku – powiedział po piątkowym treningu Jacek Kannenberg, menedżer PSŻ Poznań.

Tak intensywne zajęcia dla samych Skorpionów to również szansa na dopasowanie odpowiednich ustawień motocykli oraz połapanie dobrych ścieżek przed rozgrywkami ligowymi. Dul, Szlauderbach i Łoktajew jeszcze tydzień przed inaugurującym spotkaniem z ROW-em będą mieli okazję sprawdzić się w MPPK, które Poznań będzie gościł po dwóch latach przerwy. – Pokręciliśmy wczoraj i dzisiaj dużo tych kółek, ponieważ czas treningu był bardzo długi. Jeździliśmy również w poprzednim tygodniu i są możliwości, a sam tor jest fajnie przygotowany. Jak na razie znane są ścieżki, tylko pytanie, czy będą szybkie i pozwolą na „trójki” pokaże dopiero nadchodzący sezon. Będzie można pojeździć w czterech z taśmy i odjechać mocne zawody, bo sami utytułowani zawodnicy przyjadą. Przyjadę, pojeżdżę, na pewno wyciągnę wnioski po tych zawodach na rozgrywki ligowe – zapewniał Szlauderbach, krajowy senior „Skorpionów”.

W planach był również trening w sobotę o godz. 12:00, lecz w piątek po prezentacji drużyny w Lulu Cafe została podjęta decyzja przez trenera Adama Skórnickiego o odwołaniu treningu z powodu złe warunki pogodowe i opady deszczu.

Autor: Dawid Urbaniak

Zdjęcie: Sandra Rejzner