WDK Tunnels PL Mistrzostwa Polski Par Klubowych 2024 – Żużel na Światowym poziomie wraca do Poznania!

Czujesz drogi kibicu ten zapach? Tak pachnie klasowa rywalizacja! Już w tę niedzielę 7 kwietnia odbędzie się prestiżowa żużlowa impreza – WDK Tunnels PL Mistrzostwa Polski Par Klubowych 2024. Na naszym torze będzie się naprawdę działo!

Ostatni raz poznański stadion był gospodarzem tej imprezy w 2022 roku, ale od tego czasu wiele się zmieniło. Najważniejszą zmianą jest nowy regulamin, który zobowiązuje kluby do wystawienia zawodników z najwyższymi średnimi punktowymi z poprzedniego sezonu. Oprócz dwóch krajowych zawodników, drużyny mogą liczyć również na jednego zawodnika zagranicznego.

 

Tytuł mistrzowski będzie bronić drużyna Orlen Oil Motoru Lublin, która dąży do trzeciego z rzędu zwycięstwa w tych zawodach. Oprócz obrońców tytułu, w rywalizacji wezmą udział: Betard Sparta Wrocław, Tauron Włókniarz Częstochowa, NovyHotel Falubaz Zielona Góra, KS Apator Toruń, Ates Energy Group PSŻ Poznań oraz Fogo Unia Leszno. W zawodach pojawią się najlepsi żużlowcy świata, co stanowi prawdziwą gratkę dla kibiców na stadionie poznańskich „Skorpionów”. Wszak nieczęsto zdarza się, aby w nasze progi zawitał chociażby Bartosz Zmarzlik. Niestety, Janusz Kołodziej nie będzie mógł wziąć udziału w mistrzostwach z powodu kontuzji mostka, którą nabawił się podczas sparingowego spotkania w Gorzowie Wielkopolskim.

Nasz klub reprezentować będą Oleksandr Loktaev, Szymon Szlauderbach i Mateusz Dul. Żużlowcy chcą pokazać się z bardzo dobrej strony, przed kibicami z Poznania. Przypomnijmy, że w zawodach odjechane zostanie 21 biegów, a w razie remisu na pozycji dające medale, rozegrany zostanie wyścig dodatkowy.

Start zawodów o godzinie 14:00, bilety dostępne są online na stronach bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. Wejściówki będą również dostępne w dniu zawodów w kasach stadionowych od godziny 11:00. Bramy stadionu przy ulicy Warmińskiej 1 zostaną otwarte o 12:30. Serdecznie zapraszamy do spędzenia tego iście letniego popołudnia na zawodach w Poznaniu!

Lista startowa:
Fogo Unia Leszno
1. Bartosz Smektała
2. Grzegorz Zengota
15. Andzejs Lebedevs

Ates Energy Group PSŻ Poznań
3. Oleksandr Loktayev
4. Szymon Szlauderbach
16. Mateusz Dul

Orlen Oil Motor Lublin
5. Bartosz Zmarzlik
6. Dominik Kubera
17. Jack Holder

KS Apator Toruń
7. Emil Sajfutdinow
8. Robert Lambert
18. Patryk Dudek

NovyHotel Falubaz Zielona Góra
9. Jarosław Hampel
10. Przemysław Pawlicki
19. Rasmus Jensen

Tauron Włókniarz Częstochowa
11. Leon Madsen
12. Maksym Drabik
20. Kacper Woryna

Betard Sparta Wrocław
13. Artem Laguta
14. Daniel Bewley
21. Maciej Janowski

 

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Patryk Zalewski