Echa turnieju MPPK: „Jestem spokojny o naszą drużynę w tym sezonie”

Finał WDK Tunnels PL Mistrzostw Polski Par Klubowych 2024 za nami. Zwycięstwo w całej imprezie przypadło Orlen Oil Motorowi Lublin, a na podium znaleźli się również reprezentanci KS Apatora Toruń i Betard Sparty Wrocław. Ambitne Skorpiony uplasowały się natomiast na 6. pozycji. Na naszym torze działo się naprawdę sporo, a po zawodach zebraliśmy wypowiedzi z kilku stron.

 

Dominik Kubera: W taki sposób chcielibyśmy też zakończyć sezon PGE Ekstraligi, po to jedziemy! Cel mamy tak naprawdę 1. Aczkolwiek wiadomo, że sezon jest długi i musimy po prostu się rozkręcić na dobre, aby utrzymać solidny poziom.

Jakub Kozaczyk: Wszystko idzie w dobrym kierunku. Zawodnicy wykonują kawał solidnej pracy na treningach, tak samo jak trener. Z każdym treningiem widać poprawę jazdy u każdego z zawodników. Na dzień dzisiejszy jestem spokojny o wynik drużyny w sezonie, typuję Oleksandra Loktaeva na jednego z najlepszych zawodników ligi, a Szymona i Mateusza na solidną drugą linie. Jeżeli nadal będą robili takie postępy to możemy być spokojni o występy naszej drużyny.

Emil Sajfutdinow: Decyzja o tym, abym zmieniał się z Patrykiem Dudkiem była ustalona już wcześniej. Mieliśmy szansę na złoto, ale i tak drugie miejsce jest bardzo dobre. O celach jeszcze nie chcę rozmawiać, ale nie mogę doczekać się startu PGE Ekstraligi. Mamy dobrą drużynę. W ten weekend jedziemy do Gorzowa i damy z siebie na pewno wszystko.

Adam Skórnicki: Prędkość była, tak też oceniam to, że na tle porządnych przeciwników byliśmy żwawi. Uważam, że to co dziś pokazaliśmy, jest  bardzo dobrym prognostykiem przed startem ligi.

Szymon Szlauderbach: Z biegu na bieg było coraz lepiej, ale nie ustrzegłem się błędów. Z takimi zawodnikami, z którymi dzisiaj startowaliśmy, każdy najmniejszy błąd jest dużym problemem. Było naprawdę z kim się pościgać, klasowi zawodnicy odwiedzili nasz tor, może nie było zbyt dużo punktów, ale jazda była w kontakcie, w każdym biegu coś się działo i też sporo się dowiedziałem na temat tego, jak działa mój sprzęt. Jeszcze muszę popracować.

Autor: Kuba Mikołajczak

Foto: Sandra Rejzner