Inauguracji już czas! | Zapowiedź meczu #OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Innpro ROW Rybnik

To już ten czas, gdy ruszają rozgrywki ligowe. Na inaugurację Metalkas 2. Ekstraligi zmierzymy się z Innpro ROW-em Rybnik. Drużyna ze Śląska jeszcze nigdy nie wygrała na naszym stadionie, więc pewnie będą chcieli zmienić ten status. Mecz zapowiada się interesująco i obie strony będą chciały wejść dobrze w nadchodzący sezon.


Już jutro, w sobotę 13 kwietnia o godzinie 16:30, odbędzie się inauguracyjne spotkanie Metalkas 2. Ekstraligi. Do walki o pierwsze punkty w tabeli ligowej staną zawodnicy drużyny #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, którzy na swoim torze podejmą Innpro ROW Rybnik. Dla drużyny „Skorpionów” spotkanie z jednym z faworytów do awansu może być poważnym wyzwaniem, które przetestuje drużynę Adama Skórnickiego. Zawody zostaną rozegrane przy sztucznym oświetleniu, które pierwszy raz od wielu lat zapali się na oficjalnych zawodach w Poznaniu. Zeszłoroczne starcie obu zespołów zakończyło się zwycięstwem poznańskiej drużyny 46:44, po emocjonującym finiszu w biegach nominowanych.

Obu ekipom zależy na udanym rozpoczęciu sezonu, a zawodnikom na imponującym występie przed swoimi kibicami. Na szali leżą niezwykle istotne 2 punkty, które w późniejszej fazie sezonu mogą zadecydować o utrzymaniu się w Metalkas 2. Ekstralidze lub nawet o awansie do fazy play-off. Menedżerowie już zgłosili zestawienia zawodników, które wybrali po odbytych treningach. W dniu meczowym trenerzy będą mieli możliwość wprowadzenia zmian w składzie zgodnie z regulaminem.

Adam Skórnicki wraz z Jackiem Kannenbergiem awizowali skład, który otwiera Szymon Szlauderbach, wraz z nim w pierwszym biegu wystartuje Mateusz Dul, dla którego będzie to pierwszy ligowy bieg w wieku seniora. Ta para pokazała się już poznańskim kibicom podczas finału MPPK rozgrywanego na Golęcinie w zeszłą niedzielę. W składzie seniorskim znalazł się Michael Jepsen Jensen, Ryan Douglas oraz Aleksandr Łoktajew. Bez powołania pozostał Matias Nielsen. Z czterech zakontraktowanych juniorów w okresie przedsezonowym wybrana na ten mecz została para Teska – Grzelak.

Antoni Skupień pod jedynkę awizował niezwykle doświadczonego Australijczyka – Rohana Tungate, którego doparowym będzie polski senior Grzegorz Walasek. Kolejnym Polakiem którym pojawi się na torze w barwach Rybnickiej drużyny jest Jakub Jamróg, a wraz z nim dwukrotnie na torze pojawi się Norick Bloedorn, który w zeszłym sezonie reprezentował barwy drużyny z Landshut. Skład seniorski z numerem 5 zamyka Brady Kurtz. Para juniorów na których postawił trener Skupień to: Tkocz – Borowiak.

Wszystkich fanów #OrzechowaOsada PSŻ Poznań serdecznie zapraszamy na stadion w lasku Golęcińskim. Zawody rozpoczną się o godzinie 16:30, lecz zachęcamy do wcześniejszego przybycia, aby ominąć kolejki. Bilety dostępne będą w kasach w dniu spotkania. Wejściówki można również zakupić przez serwis tobilet.pl. Serdecznie zapraszamy!

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

9. Szymon Szlauderbach
10.Michael Jepsen Jensen
11. Mateusz Dul
12. Ryan Douglas
13. Aleksandr Łoktajew
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

Innpro ROW Rybnik

1. Rohan Tungate
2. Grzegorz Walasek
3. Jakub Jamróg
4. Norick Bloedorn
5. Brady Kurtz
6. Kacper Tkocz
7. Maksym Borowiak

Zdjęcia: Sandra Rejzner

Autor: Patryk Zalewski