Przeciętne występy „Skorpionów” podczas finału duńskich eliminacji do SGP / SEC

We wtorkowy wieczór w duńskim Vojens odbył się finał duńskich eliminacji do SGP/SEC. Stawką tego wydarzenia było zapewnienie sobie awansu do międzynarodowych eliminacji SEC oraz SGP dla czterech najlepszych zawodników. Dodatkowo, piątego zawodnika mógł wybrać trener reprezentacji Danii, Nicki Pedersen. W zawodach wzięli udział najlepsi jeźdźcy z kraju Hamleta: Frederik Jakobsen, Mads Hansen, Anders Thomsen czy Rasmus Jensen. Wracający do zdrowia Patrick Hansen został zastąpiony przez Bastiana Pedersena. W stawce nie zabrakło Matiasa Nielsena oraz Michaela Jepsen Jensena, którzy zakończyli zmagania odpowiednio na 11. oraz 9. miejscu. Zwycięzcami zostali: Andreas Lyager, Anders Thomsen, Rasmus Jensen oraz Benjamin Basso.

 

 

Pierwszy bieg zawodów zakończył się niefortunnie dla Nielsa Kristiana Iversena oraz Jaspera Knudsena, którzy doznali upadku. Z powodu tego incydentu zostali przetransportowani do szpitala na badania, co oznaczało, że przez resztę eliminacji zostaną zastąpieni przez rezerwowych Bastiana Borke oraz Sama Jensena.

Pierwszy z „Skorpionów” na torze pojawił się Matias Nielsen. Wystąpił w mocno obsadzonym biegu, jednak pomimo starań nie udało mu się zdobyć punktu. W biegu zamykającym pierwszą serię startów znacznie lepiej poradził sobie Michael Jepsen Jensen, który do samego końca atakował prowadzącego Andreasa Lyagera. Ostatecznie Jensen musiał uznać wyższość Lyagera, zaczynając te zawody z dwoma punktami.

W biegu 7 na torze pojawił się ponownie Michael Jepsen Jensen. Po starcie utworzyły się dwie pary: Bastian Broke oraz Kevin Juhl Pedersen, walczący o jeden punkt, oraz Jepsen Jensen z Rasmusem Jensenem, którzy do ostatnich metrów rywalizowali o zwycięstwo w tej gonitwie. Michael również w tym biegu musiał zadowolić się drugą lokatą. W kolejnym biegu zobaczyliśmy na torze Matiasa Nielsena, któremu udało się wyprzedzić Bastaina Pedersena, dzięki czemu Matias mógł dopisać do swojego dorobku pierwszy punkt.

Do 10. biegu w trzeciej serii musieliśmy czekać na występ jednego z zawodników z #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Michael Jepsen Jensen zakończył zmagania na trzecim miejscu. Wyprzedzony został przez dotychczas bezbłędnego Benjamina Basso oraz Madsa Hansena. W kolejnej gonitwie na torze w Vojens pojawił się Matias Nielsen. Praca nad ustawieniem motocykla pod tę nawierzchnię dała efekty, gdyż Matias zdobył pierwsze miejsce, wracając do walki o najlepszą czwórkę.

Bieg 14. to kolejna potyczka Matiasa Nielsena, tym razem stanął on pod taśmą z Nicolaiem Klindtem, Kevinem Juhlem Pedersenem oraz Samem Jensenem. Matias, mimo prób zdobycia kolejnych trzech punktów, musiał zadowolić się drugim miejscem, uznając wyższość w tym biegu Kevina Juhla Pedersena. W biegu 16. na torze wystąpił Michael Jepsen Jensen, niestety przyjechał na ostatniej pozycji, pozbawiając się szans na awans do najlepszej czwórki.

W pierwszym biegu piątej serii startów pod taśmą stanęli: Frederik Jakobsen, Matias Nielsen, Michael Jepsen Jensen oraz Jonas Seifert-Salk. Zwyciężył Fredrik Jakobsen, na drugiej pozycji uplasował się Michael Jepsen Jensen, trzeci był Jonas Seifert-Salk, a stawkę zamknął Matias Nielsen.

Tabela końcowa (za sportowefakty.wp.pl)

1.Andreas Lyager 3 2 3 3 2 13
2. Anders Thomsen 3 3 1 2 3 12+3
3. Rasmus Jensen 2 3 3 3 1 12+2
4. Benjamin Basso 3 3 3 1 0 10
5. Frederik Jakobsen 3 3 w 0 3 9+3
6. Kevin Juhl Pedersen 1 0 2 3 3 9+2
7. Jonas Seifert-Salk 2 2 2 2 1 9+1
8. Peter Kildemand 0 0 2 3 3 8
9. Michael Jepsen Jensen 2 2 1 0 2 7
10.Mads Hansen 1 2 2 1 0 6
11.Matias Nielsen 0 1 3 2 0 6
12. Bastian Borke 2 1 1 0 1 5
13. Bastian Pedersen 1 0 1 1 2 5
14. Tim Soerensen 1 1 0 2 1 5
15. Nicolai Klindt 0 1 0 1 2 4
16. Sam Jensen 0 0 0 0 0 0
17. Jesper Knudsen – – – – – 0
18. Niels Kristian Iversen – – – – – 0

 

Fot. Krzysztof Szrama, Łukasz Jaśkowiak

Autor: Patryk Zalewski