„Skorpiony” tylko zwycięstwo. Zapowiedź meczu #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Energa Wybrzeże Gdańsk

Wszystkie ręce na pokład. Żarty się skończyły. Przed #OrzechowaOsada PSŻ Poznań jedno z tych spotkań, które zadecydują o utrzymaniu w Metalkas 2. Ekstralidze. Energa Wybrzeże Gdańsk łatwo skóry nie sprzeda i ze swoimi bardzo doświadczonymi liderami będzie chciało wywieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, a zarazem wymazać z pamięci wysoką porażkę w Ostrowie Wielkopolskim.

Z racji tego, że przed tygodniem odwołane zostało spotkanie z H. Skrzydlewska Orłem Łódź, „Skorpiony” mają przed sobą drugi mecz z rzędu na Golęcinie. Był czas na treningi, testy i jak najlepsze przygotowanie się do sobotniego starcia z zespołem z Trójmiasta. Powtórka sprzed roku mile widziana, gdy to PSŻ wyszedł zwycięsko, pokonując Wybrzeże 49:41. Zmienilibyśmy tylko jedną rzecz. Tym razem bonus musi trafić do Poznania, ale o to będziemy martwić się później. Na razie trzeba wykonać swoje zadanie na Golęcinie w sobotnie popołudnie.

Energa Wybrzeże Gdańsk przyjedzie w najlepszym możliwym zestawieniu. Z byłymi uczestnikami cyklu Grand Prix, czyli Krzysztofem Kasprzakiem i Nielsem Kristianem Iversenem. Próżno jednak szukać u nich na początku sezonu jakiś wyraźnych „dwucyfrówkek”, które wyraźnie zapisały się w pamięci kibiców. Oby podobnie było na Golęcinie. Liderem zespołu na razie, tak jak i w poprzedniej kampanii jest Nicolai Klindt. Jemu jednak „Golaj” wyjątkowo nie pasuje, o czym piszemy w „Kąciku statystycznym” przed tym spotkaniem. Duńczyk to ósmy zawodnik poprzedniego sezonu zaplecza PGE Ekstraligi.

Doparowymi w zespole Energi Wybrzeża będą dwaj młodzi zawodnicy. Tom Brennan i Mateusz Tonder. Ten drugi jak na razie z bardzo dobrej strony pokazuje się w tym sezonie, dzielnie walcząc o każdy punkt. Brytyjczyk jest za to lekko nieobliczalny. W tym roku zaliczył już szalony lot helikopterem na mecz w Ostrowie, w którym nie przywiózł ani jednego punktu i całkiem przyzwoite spotkanie na własnym torze z Wilkami Krosno. Parę juniorską będą tworzyć Miłosz Wysocki i Eryk Kamiński, którzy notują bardzo blady początek sezonu.

Adam Skórnicki podobnie jak Eryk Jóźwiak nie zdecydował się na jakieś zmiany w składzie. Jedyna zmiana co do meczu z ROW-em Rybnik to zamiana numerów startowych pomiędzy Michaelem Jepsenem Jensenem i Szymonem Szlauderbachem. W drugiej parze będą jechali Mateusz Dul i Ryan Douglas, a pod „13zobaczymy Aleksandra Łoktajewa.

Formację juniorską podobnie jak w meczu inauguracyjnym będą tworzyć Kacper Teska i Kacper Grzelak. Start pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 16:30. Emocji i dobrego ścigania z pewnością na Golęcinie nie zabraknie, a nawet pogoda w końcu ma się poprawić.

Autor: Kacper Kozłowski

Zdjęcia: Krzysztof Szrama

Awizowane składy:

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań 
9. Michael Jepsen Jensen
10. Szymon Szlauderbach
11. Mateusz Dul
12. Ryan Douglas
13. Aleksandr Łoktajew
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

Energa Wybrzeże Gdańsk 
1. Niels Kristian Iversen
2. Tom Brennan
3. Nicolai Klindt
4. Mateusz Tonder
5. Krzysztof Kasprzak
6. Miłosz Wysocki
7. Eryk Kamiński

Początek meczu: godz. 16:30
Sędzia: Rafał Kobak
Komisarz toru: Krzysztof Guz