Eliminacje IMP: : „Skorpiony” kończą swój udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski jedynie na eliminacjach

W przeddzień naszego spotkania z Cellfast Wilkami Krosno odbywały się rundy eliminacyjne Indywidualnych Mistrzostw Polski, w których brało udział aż trzech zawodników #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Dla wszystkich jednak to ostatni akcent zmagań w IMP. Żadnemu z nich nie udało wywalczyć się przepustki do dalszych zmagań. Najlepiej zaprezentował się Szymon Szlauderbach w Gnieźnie zdobywając sześć punktów.

Pierwsza seria startów w Gnieźnie nie była udana dla Skorpionów. Szymon Szlauderbach słabo wystartował, a później nie był w stanie przypuścić udanego ataku na Zbigniewa Sucheckiego, który obronił jeden punkt. Kacper Grzelak z kolei zdołał przyjechać na punktowanej pozycji, po tym, jak na wyjściu z pierwszego łuku ostro zablokował Tobiasza Potasznika. Junior z Ostrowa później starał się zbliżyć dystans do naszego Skorpiona, lecz Kacper obierał dobre ścieżki. Niemniej po biegu nasz reprezentant został ukarany ostrzeżeniem za ruszanie się przed startem, gdy zapalono już zielone światło.

W drugiej serii startów role się odwróciły. To Szlauderbach zdobył punkt, choć apetyt miał na więcej, ponieważ przez pewien czas jechał na równi z Kevinem Fajferem, który później pognał po „trójkę”, choć ze startu wyszedł jako drugi. Kacper Grzelak po słabym starcie nie zdołał dorzucić do swojego dorobku żadnego „oczka”.

Grzelak po raz trzeci na torze zaprezentował się w biegu numer dziesiątym. Kacper przez niespełna trzy okrążenia jechał na trzeciej pozycji, lecz na pierwszym łuku minął go Oskar Fajfer, który miał problemy na starcie. Atomowo wyścig później ruszył Szymon Szlauderbach, lecz na przeciwległej prostej uporał się z nim Bartosz Smektała. Szymon do końca udanie bronił się przed atakami Grzegorza Walaska, przywożąc dwa punkty do mety.

Ostatnia seria startów przyniosła skorpioński pojedynek. Kacper Grzelak wyszedł spod taśmy na drugiej pozycji i na niej dojechał do mety, choć cały czas kąsał Huberta Łęgowika. Później popełnił minimalny błąd, który chciał wykorzystać Damian Ratajczak, lecz nasz zawodnik się obronił. Szymon Szlauderbach na ostatnim okrążeniu zdefektował, ale przekroczył linię mety.

W swoim przedostatnim występie Szymon Szlauderbach rozpoczął bieg z wysokiego „C”. Skorpion bowiem kapitalnie wyszedł spod taśmy, nie popełnił tym razem błędu w doborze ścieżki i pewnie dowiózł trzy punkty. Kacper Grzelak także dobrze wystartował, lecz na wyjściu z pierwszego łuku nadział się na szprycę, a także dwóch rywali i wytracił całą prędkość. Nim ją odbudował, czołowa trójka mu odjechała. Zawodnicy #OrzechowaOsada zawodów w Gnieźnie nie zaliczą do najbardziej udanych, ale miejmy nadzieję, że to dobre przetarcie przed piątkowym meczem z Wilkami. Ostatecznie Szymon Szlauderbach skończył eliminacje do IMP z sześcioma „oczkami”, a Kacper Grzelak z trzema.

Do IMP Challenge z tych eliminacji awansowali Jarosław Hampel, Bartosz Smektała, Oskar Fajfer i Kevin Fajfer.

Wyniki (za SportoweFakty.pl):

1. Jarosław Hampel – 13 (3,3,3,3,1)
2. Bartosz Smektała – 13 (2,3,3,3,2)
3. Oskar Fajfer – 11 (2,2,1,3,3)
4. Kevin Fajfer – 11 (3,3,1,2,2)

5. Daniel Kaczmarek – 10 (3,2,0,2,3)
6. Hubert Łęgowik – 10 (2,1,2,2,3)
7. Damian Ratajczak – (3,2,2,0,1)
8. Kacper Gomólski – (1,1,3,2,0)
9. Grzegorz Walasek – (2,3,1,1,d)
10. Szymon Szlauderbach – 6 (0,1,2,3,0)
11. Norbert Kościuch – (0,2,0,1,3)
12. Wiktor Rafalski – (0,1,3,1,1)
13. Antoni Mencel – (1,0,2,0,2)
14. Zbigniew Suchecki – (1,d,1,1,1)
15. Kacper Grzelak – 3 (1,0,0,0,2)
16. Tobiasz Potasznik – (0,0,0,0,0)
17. Mikołaj Czapla – ns

Za to w zawodach w Krośnie rywalizował Mateusz Dul. Oprócz tego, że walczył o przepustkę do IMP Challenge, to również miał okazję sprawdzić się na krośnieńskim torze, na którym to już jutro będzie miał okazję rywalizować w ligowym spotkaniu w Metalkas 2. Ekstralidze. W swoim pierwszym biegu Dul zaprezentował się bardzo dobrze, dzielnie walcząc z Wiktorem Lampartem na trasie. Nie udało się jednak utrzymać pierwszej pozycji wypracowanej po starcie. Cieszy jednak pewna wygrana nad dwoma juniorami – Franciszkiem Karczewskim i Piotrem Świerszczem zawodnikiem Wilków Krosno.

W drugiej serii nie było jednak już tak łatwo. Gleb Czugunow i Bartosz Bańbor wystrzelili po starcie, a Mateuszowi Dulowi pozostało nic innego jak gonienie Daniela Jeleniewskiego. Nie udało się jednak dopaść zawodnika Unii Tarnów. W biegu dwunastym „Skorpion” zmierzył się z niepokonanym do tej pory Kacprem Woryną, który nie dał szans reszcie stawki i pewnie zmierzał po awans IMP Challenge. Dulowi udało się pokonać w tym biegu Aleksandra Grygolca i dopisać kolejny punkt do swojego dorobku.

Bieg piętnasty okazał się bardzo nieszczęśliwy dla Mateusza, gdyż na trzecim okrążeniu podczas walki o drugie miejsce upadł na tor. Cieszy jednak to, że miał za swoimi plecami przez cały bieg Patryka Wojdyło, czyli zawodnika miejscowych Wilków, z którymi już jutro się zmierzymy. Zresztą zawodnik „Watahy”, podobnie jak Mateusz Dul nie zaliczy tych zawodów do udanych. Zawodnik PSŻ chcąc oszczędzać siły na spotkanie ligowe nie wyjechał do swojego ostatniego biegu kończąc tym samym eliminacje IMP z trzema punktami. Awans w turnieju w Krośnie zapewnili sobie niepokonany Kacper Woryna, Norbert Krakowiak, Wiktor Lampart i Gleb Czugunow po biegu dodatkowym.

Wyniki (za SportoweFakty.pl):

1. Kacper Woryna (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Norbert Krakowiak (Cellfast Wilki Krosno) – 12 (2,2,3,2,3)
3. Wiktor Lampart (KS Apator Toruń) – 11 (3,2,3,1,2)
4. Gleb Czugunow (Arged Malesa Ostrów) – 10+3 (3,3,0,3,1)
———————————————————————————–
5. Lars Skupień (OK Kolejarz Opole) – 10+2 (3,3,2,1,1)
6. Patryk Wojdyło (Cellfast Wilki Krosno) – (1,1,1,3,3)
7. Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin) – (2,2,3,0,2)
8. Piotr Świercz (Cellfast Wilki Krosno) – (0,1,2,3,2)
9. Franciszek Karczewski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – (1,2,2,2,1)
10. Michał Curzytek (NovyHotel Falubaz Zielona Góra) – (0,0,2,2,3)
11. Tomasz Orwat (OK Kolejarz Opole) – (1,3,0,1,d)
12. Bartosz Curzytek (Texom Stal Rzeszów) – (0,0,1,2,2)
13. Daniel Jeleniewski (Unia Tarnów) – (2,1,1,d,-)
14. Mateusz Dul (#OrzechowaOsada PSŻ Poznań) – 3 (2,0,1,w,ns)
15. Aleksander Grygolec (H.Skrzydlewska Orzeł Łódź) – (0,1,0,1,0)
16. Szymon Bańdur (Cellfast Wilki Krosno) – (1,0,1,0)
17. Wiktor Trofimow jr (Polonia Piła) – (w,d,w,d,-)

Autorzy: Kacper Kozłowski i Kuba Mikołajczak

Zdjęcia: Sandra Rejzner