Najdalszego wyjazdu czas! Zapowiedź meczu CELLFAST Wilki Krosno vs #OrzechowaOsada PSŻ Poznań

Już jutro o godzinie 18:00 Skorpiony wyruszają na wyjazdowe starcie, gdzie zmierzą się z niepokonaną drużyną Cellfast Wilki Krosno. Dotychczasowa passa zwycięstw drużyny z województwa Podkarpackiego obejmuje triumfy nad: Energa Wybrzeże Gdańsk, Abramczyk Polonią Bydgoszcz oraz Texom Stal Rzeszów. Ostatni raz rywalizowaliśmy z drużyną z Krosna w 2020 roku, w którym to sezonie dwukrotnie zwyciężyli nasi przeciwnicy.

Ireneusz Kwieciński, trener Celfast Wilków Krosno, ogłosił skład, na którego czele stanął Vaclav Milik, mający piątą najlepszą średnią w Metalkas 2. Ekstralidze. Dobrze znani poznańskiej publiczności: Jonas Seifert-Salk oraz Norbert Krakowiak, zostali awizowani pod numerami 10 i 12. Drugim polskim seniorem, którego zobaczymy pod numerem 11, jest Patryk Wojdyło, który powrócił do Wilków Krosno po dwuletniej przerwie, kiedy to reprezentował barwy drużyny z Rybnika. Skład seniorski zamyka Dimitri Berge, który według średnich jest drugim najlepszym zawodnikiem Metalkas 2. Ekstraligi, zdobywając średnio 2,333 pkt/bieg. Para juniorska, na którą postawił Ireneusz Kwieciński, to Świerszcz – Bańdur.

Adam Skórnicki wraz z Jackiem Kannenbergiem ogłosili skład, który pozostaje niezmieniony od ostatniego zwycięskiego spotkania #OrzechowaOsada PSŻ Poznań w Łodzi. Tym samym na pozycji numer jeden zobaczymy Matiasa Nielsena. Pierwszym polskim seniorem będzie Szymon Szlauderbach. Pod numerem trzecim wystąpi Australijczyk Ryan Douglas, zajmujący szóste miejsce wśród najlepszych zawodników Metalkas 2. Ekstraligi. Z numerem czwartym wystartuje zawodnik U24, Mateusz Dul, który w poprzednim spotkaniu zaprezentował świetny żużel, zdobywając 7 punktów i 2 bonusy. Skład seniorski zamyka kapitan drużyny Skorpionów – Oleksandr Loktayev. Para juniorska, na którą postawiono w tym spotkaniu, to Grzelak – Teska.

Przed drużyną #OrzechowaOsada PSŻ Poznań stoi arcytrudne wyzwanie – wyjazdowy mecz z niepokonanymi dotąd Cellfast Wilkami Krosno. Poznaniacy udowodnili swoją siłę, wygrywając ostatnią potyczkę na wyjeździe, i z pewnością postawią twardy opór drużynie z województwa Podkarpackiego. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00 w najbliższy piątek. Informacje dotyczące biletów można znaleźć na stronie: https://wilkikrosno.pl/ . Dla kibiców, którzy nie będą mogli być obecni na stadionie w Krosnie, będzie dostępna transmisja w Canal+ ONLINE już od godziny 17:55. Zapraszamy serdecznie do wspierania naszych jeźdźców!

Cellfast Wilki Krosno:

9.Vaclav Milik
10.Jonas Seifert-Salk
11.Patryk Wojdyło
12.Norbert Krakowiak
13.Dimitri Berge
14.Piotr Świerszcz
15.Szymon Bańdur

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań:

1.Matias Nielsen
2.Szymon Szlauderbach
3.Ryan Douglas
4.Mateusz Dul
5. Oleksandr Loktayev
6.Kacper Grzelak
7.Kacper Teska

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Patryk Zalewski