Czas na młodzieżowców: Zapowiedź turnieju Zaplecza Kadry Juniorów

Już jutro o godzinie 12:00 po raz drugi w tym sezonie odbędą się zmagania w ramach Zaplecza Kadry Juniorów. Nie zabraknie poznańskich akcentów, ponieważ w zawodach wezmą udział nasi żużlowcy.

Zaplecze Kadry Juniorów to zawody, które rozgrywane są w podobnym stylu, co cykl Grand Prix. Niemniej istotną różnicą jest fakt, że tutaj nie mamy półfinału, ani finału. Przy ewentualnym remisie punktowym rozgrywany jest bieg dodatkowy o miejsca na podium.

Do tej pory w sezonie 2024 rozegrano tylko jedną rundę tych zawodów, ponieważ zaplanowane rywalizacje w Łodzi, Opolu i Rybniku zostały przełożone na inny termin. Niemniej w kwietniu bezproblemowo rozegrano turniej w Ostrowie Wielkopolskim. Na tamtejszym stadionie najlepszy okazał się Damian Ratajczak. Wychowanek Unii Leszno uzyskał czysty komplet 15 punktów. Za jego plecami ulokował się Oskar Paluch, a więc syn naszego byłego trenera Piotra. 17-latek wraz z Ratajczakiem rozdawali karty. Wychowanek Stali Gorzów na torze, gdzie debiutował w PGE Ekstralidze, wywalczył 13 „oczek”. Po biegu dodatkowym na podium stanął również Sebastian Szostak.

Na ten moment nie poznaliśmy jeszcze pełnej listy startowej. Niemniej możemy potwierdzić, że pośród stałych uczestników tego turnieju ujrzymy Kacpra Grzelaka i Kacpra Teskę. Lech Chlebowski i Mateusz Latała z kolei będą rezerwowymi.

Start imprezy zaplanowano na godzinę 12:00. Wstęp wolny!

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Kuba Mikołajczak