ZKJ: Kacper Teska ponownie zawitał do Piły

Dwóch zawodników ZOOleszcz GKM Grudziądz Kevin Małkiewicz i Jan Przanowski brylowało w czwartkowe popołudnie ma torze w Pile, gdzie został rozegrany kolejny turniej Zaplecza Kadry Juniorów. Trzeci w zawodach był Krzysztof Lewandowski z KS Apatora Toruń. Jedyny z reprezentantów #OrzechowejOsady PSŻ Poznań – Kacper Teska zmagania zakończył na jedenastym miejscu.

Dzień po rywalizacji w Poznaniu turniej zaplecza kadry juniorów przeniósł się do Piły. W czwartkowych zawodach wystąpił tylko jeden z reprezentantów naszego klubu, Kacper Teska, dla którego to były drugie zawody na jedynym takim torze w Polsce w przeciągu 2 tygodni. Junior zaprezentował się bardzo podobnie jak dzień wcześniej. W pięciu wyścigach wywalczył 6 punktów i zajął 11 miejsce. Kacper Grzelak z kolei po udanej rywalizacji na Golęcinie odpoczywał.

Młodszy Kacper po raz pierwszy na torze pojawił się w biegu numer 3, gdzie wywalczył 1 punkt. Później do puli dorzucił 2 „oczka”. Miało to miejsce w szóstym wyścigu dnia, a za rywali miał Kevina Małkiewicza i Konrada Pawłowskiego. Kacper Andrzejewski, który był awizowany do biegu nie wystąpił. Tor miejscowej Polonii sprawiał bowiem sporo problemów mniej doświadczonym żużlowcom. Z nawierzchnią owalu przy ulicy bydgoskiej zapoznało się w czwartek aż sześciu zawodników. Dla dwójki z nich – Kacpra Andrzejewskiego i Tobiasza Jakuba Musielaka, zmagania zakończyły się już w pierwszym ich występie. To właśnie po wypadku w czwartym biegu, obaj wycofali się z dalszej rywalizacji.

W trzeciej serii startów Teska niestety wpadł do mety na ostatniej pozycji, lecz udało mu się odkuć w kolejnym swoim występie. Nasz zawodnik bowiem do swojego dorobku punktowego dorzucił 2 punkty. Za jego plecami do mety dojechał do mety Krystian Buczyński a wspomniany Tobiasz Jakub Musielak nie stanął pod taśmą. Na koniec dnia Kacper dowiózł do mety 1 punkt, gdy pokonał w bezpośrednim pojedynku Gracjana Szostaka.

Łącznie na przestrzeni obu dni „Skorpion” wywalczył 13 punktów, co daje średnią 6,5 „oczka” na turniej. Z kronikarskiego obowiązku należy dodać, że od początku zawodów akces do zwycięstwa zgłaszało czterech zawodników.  W ostatecznym rozrachunku najlepszy był żużlowiec grudziądzkiego GKM-u Kevin Małkiewicz, który wywalczył 13 “oczek”. Tyle samo punktów zdobył jego klubowy kolega, Jan Przanowski. Na trzecim miejscu z 12 punktami uplasował się Krzysztof Lewandowski z KS Apatora Toruń. Taką samą zdobycz miał czwarty Bartosza Bańbor z Orlen Oil Motoru Lublin. Ten ostatni wspólnie z Kacprem Halkiewiczem z częstochowskiego Włókniarza zostali nowymi liderami serii Zaplecza Kadry Juniorów. Dotychczasowy lider, czyli Oskar Paluch przez występ w eliminacjach do Indywidualnych Mistrzostw Polski nie wystąpił w zawodach.

Czekamy na kolejne rundy ZKJ-tu z nadzieją na to, że nasi juniorzy po raz kolejny wezmą udział w tych zawodach. Wszak Kacper Grzelak okazał się najlepszy na Golęcinie.

Wyniki (sportowefakty.pl):
1. Kevin Małkiewicz (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 13 (3,3,2,2,3)
2. Jan Przanowski (ZOOleszcz GKM Grudziądz) – 13 (2,3,3,3,2)
3. Krzysztof Lewandowski (KS Apator Toruń) – 12 (2,3,3,1,3)
4. Bartosz Bańbor (OrlenOil Motor Lublin) – 12 (2,3,3,2,2)
5. Filip Seniuk (Betard Sparta Wrocław) – 11 (3,2,1,3,2)
6. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – 10 (1,2,1,3,3)
7. Kacper Halkiewicz (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa) – 9 (3,w,3,3,0)
8. Marcel Kowolik (Betard Sparta Wrocław) – 9 (3,1,2,2,1)
9. Paweł Sitek (Arged Malesa Ostrów) – 8 (w,2,2,1,3)
10. Franciszek Karczewski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 7 (2,1,2,0,2)
11. Kacper Teska (Orzechowa Osada PSŻ Poznań) – 6 (1,2,0,2,1)
12. Gracjan Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 4 (1,1,1,1,0)
13. Konrad Pawłowski (Polonia Piła) – 3 (u,1,1,0,1)
14. Krystian Buczyński (Polonia Piła) – 2 (0,0,0,1,1)
15. Kacper Andrzejewski (Betard Sparta Wrocław) – 0 (w,ns,ns,ns,ns)
16. Tobiasz Jakub Musielak (Polonia Piła) – 0 (w,ns,ns,ns,ns)

Wyścigi Kacpra Teski:

  1. Seniuk, Przanowski, Teska, Sitek (w)
  2. Małkiewicz, Teska, Pawłowski, Andrzejewski (ns)
  3. Bańbor, Kowolik, Mencel, Teska
  4. Halkiewicz, Teska, Buczyński, Musielak (ns)
  5. Lewandowski, Karczewski, Teska, Szostak

 

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Dominik Deptuła