Czas zaskoczyć Tomasza Bajerskiego i bardzo mocne „Gryfy”. Zapowiedź meczu #OrzechowaOsada PSŻ Poznań – Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Już jutro o godzinie 14:00 odbędzie się spotkanie piątej kolejki Metalkas 2. Ekstraligi, w którym na torze w Poznaniu gościć będziemy drużynę Abramczyk Polonii Bydgoszcz.

Drużyna prowadzona przez Tomasza Bajerskiego odniosła w tym sezonie trzy zwycięstwa, pokonując Wybrzeże Gdańsk, Orła Łódź oraz Arged Malesę Ostrów Wielkopolski. Przegrali tylko z Wilkami Krosno w drugiej kolejce Metalkas 2. Ekstraligi. W zeszłym roku, starcia Poznania z Bydgoszczą dwukrotnie zakończyły się triumfem drużyny z województwa Kujawsko-Pomorskiego, która wygrała 48:42 u siebie oraz 46:44 na wyjeździe w Poznaniu.

Trener Tomasz Bajerski ogłosił skład, w którym pod numerem jeden wystąpi Kai Huckenbeck, przyjeżdżający do Poznania prosto z rozgrywanego dziś w Landshut Speedway GP. Z numerem drugim zobaczymy Tima Soerensena, który jest 30. zawodnikiem w Metalkas 2. Ekstralidze. Mateusz Szczepaniak pojedzie z numerem trzecim na kevlarze, a Andreas Lyager, ostatni z zawodników z zagraniczną licencją, pojedzie z numerem cztery. Krzysztof Buczkowski, najjaśniejszy punkt drużyny z Bydgoszczy, zamyka skład seniorów. Juniorski duet wybrany przez Tomasza Bajerskiego to Franciszek Karczewski i dobrze znany poznańskim kibicom Oliver Buszkiewicz.

Adam Skórnicki i Jacek Kannenberg, po porażce w Krośnie, zdecydowali się na zmianę ustawienia zawodników. Skład otwiera Szymon Szlauderbach, który zamienił numer startowy z Matiasem Nielsenem. Nielsen, radzący sobie coraz lepiej z każdym meczem, wystartuje z numerem dziesiątym. Nasz zawodnik U24, Mateusz Dul, został awizowany pośrodku stawki, z numerem jedenastym. Tym razem z ostatnim numerem seniorskim zobaczymy Ryana Douglasa, który nadal utrzymuje się jako 6. najlepszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi. Aleksandr Łoktajew pojawi się na torze z numerem dwunastym. Para juniorska wybrana przez Adama Skórnickiego pozostaje niezmienna: Teska – Grzelak.

Wszystkich fanów #OrzechowaOsada PSŻ Poznań gorąco zapraszamy na stadion w lasku Golęcińskim. Zawody rozpoczną się jutro o godzinie 14:00, jednak zachęcamy do wcześniejszego przybycia, aby uniknąć kolejek. Bilety będą dostępne w kasach w dniu spotkania, a także można je nabyć przez serwis https://tobilet.pl/orzechowaosada-psz-poznan-vs-polonia-bydgoszcz.html Serdecznie zapraszamy!

Autor: Patryk Zalewski

Zdjęcia: Sandra Rejzner

Składy awizowane:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz:

1. Kai Huckenbeck

2. Tim Soerensen

3. Mateusz Szczepaniak

4. Andreas Lyager

5. Krzysztof Buczkowski

6. Franciszek Karczewski

7. Oliver Buszkiewicz

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań:

9. Szymon Szlauderbach

10. Matias Nielsen

11. Mateusz Dul

12. Aleksandr Łoktajew

13. Ryan Douglas

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak