Przegraliśmy z pogodą. „Nie było szans by odjechać to spotkanie”

Niestety nie doszło do skutku spotkanie pomiędzy #OrzechowaOsada PSŻ Poznań i Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Po półtora godzinnej walce z torem służb technicznym sędzia zdecydował się odwołać mecz 5. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi. 

Pogoda nie było sprzymierzeńcem w niedzielne popołudnie dla sympatyków żużla. Tor został przygotowany tak, żeby ewentualny deszcz, z którym wszyscy się liczyli nie zepsuł go. Niestety opady były zdecydowanie bardziej intensywniejsze niż się spodziewaliśmy. Po pierwszym deszcze wydawało się, że uda się w końcu wyjechać na tor, ale wtedy nad Golęcinem pojawiła się czarna chmura, a w raz z nią grzmoty i rzęsisty deszcz. Obie ekipy chciały jednak jechać.

– Zarówno zespół z Bydgoszczy, jak i my chcieliśmy jechać. Nie było żadnych rozbieżności. Niestety nie udało się tego meczu odjechać, nadeszły kolejne opady i zawody odwołano. Tak to już bywa… czekamy teraz na nowy termin spotkania – powiedział już po decyzje sędziego Adam Skórnicki. Podobnego zdania był opiekun gości Tomasz Bajerski. –  Zdecydowanie jedna i druga drużyna chciały jechać. Widać było, że Gospodarze tu robili wszystko, ale ten drugi opad zepsuł wszystko… naprawdę. Nie było szans by odjechać to spotkanie. Po pierwszym opadzie, ekipa wpadła i posprzątała wodę. Myślę że jedna próba wyjaśniłaby wszystko. Odjechalibyśmy naprawdę dobre zawody.

Dziękujemy wszystkim, którzy dzielnie walczyli z torem i włączyli się w pomoc. Wszyscy zrobiliśmy wszystko co się dało, aby odjechać ten mecz. Siła wyższa. Przegraliśmy z pogodą W poniedziałek ma zapaść decyzja co do terminu tego spotkania. Przed „Skorpionami” teraz dwa tygodnie przerwy i dopiero 1 czerwca wybiorą się na wyjazdowy mecz do Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozmawiał: Bartek Błażejewski

Autor: Kacper Kozłowski

Zdjęcia: Sandra Rejzner