Czas na pojedynek z jednym z liderów Metalkas 2. Ekstraligi!

Już jutro o godzinie 18:00 poznańskie „Skorpiony” zmierzą się na swoim domowym torze z drużyną Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Będzie to drugie podejście do tego spotkania, ale tym razem prognozy pogodowe nie przewidują deszczu, który mógłby pokrzyżować żużlowe plany w lasku Golęcińskim.

Drużyna z Bydgoszczy ma obecnie serię trzech zwycięstw, pokonując Łódź, Gdańsk i Rzeszów. Dwa ostatnie mecze zostały zakończone po ósmym i dziewiątym biegu. Trener Tomasz Bajerski, trzymając się zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia”, wprowadził tylko minimalne zmiany w drużynie Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Skład otwiera niekwestionowany lider, zawodnik tegorocznego cyklu Grand Prix, Kai Huckenbeck. Z numerem dwa wystąpi Tim Sorensen, który dotychczas lepiej radził sobie w spotkaniach wyjazdowych. Pod trójką pojawi się 37-letni Mateusz Szczepaniak, który znacznie lepiej radzi sobie na domowym torze. Z numerem cztery zobaczymy drugiego zawodnika z zagraniczną licencją – Andreasa Lyagera. Seniorski skład zamyka drugi najlepszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi, Krzysztof Buczkowski. Para juniorska, na którą postawił trener Bajerski, to Franciszek Karczewski oraz dobrze znany poznańskim kibicom Olivier Buszkiewicz.

Mimo że drużyna #OrzechowaOsada PSŻ Poznań ostatni ligowy mecz rozegrała prawie miesiąc temu, nasi juniorzy nie próżnowali. Udało im się wywalczyć awans do ćwierćfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, pokonując w grupie Stal Gorzów oraz Polonię Piła. Pełni radości z tego sukcesu i głodni rywalizacji na torze, zawodnicy pojawią się w następującym składzie:

Pod numerem dziewiątym, awizowany przez Adama Skórnickiego, był Michael Jepsen Jensen. Duńczyk jednak został wypożyczony do ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, a więc zamiast niego pojedzie Matias Nielsen. Z numerem dziesiątym zobaczymy krajowego seniora, Szymona Szlauderbacha. Nasz zawodnik U24, który ostatnie sezony spędził w Orle Łódź, to Mateusz Dul. Dobrze znany poznańskim kibicom kapitan drużyny #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, Oleksandr Łoktajew, pojawi się na torze z numerem dwunastym. Lider drużyny ze stolicy Wielkopolski, zdobywca piątej najlepszej średniej w Metalkas 2. Ekstralidze, Ryan Douglas, pojedzie z numerem trzynastym na kevlarze. Para juniorska, na którą postawił trener Adam Skórnicki, pozostaje niezmienna, więc na torze zobaczymy Kacpra Teskę oraz lidera naszej drużyny w DMPJ, Kacpra Grzelaka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na stadion przy ulicy Warmińskiej 1, aby wziąć udział w tym emocjonującym spotkaniu #OrzechowaOsada PSŻ Poznań vs Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Bilety są dostępne online poprzez serwis: <LINK> oraz w dniu meczu w kasach stadionu. Przypominamy, że bilety zakupione na poprzedni termin zachowują swoją ważność. Razem pomóżmy naszym poznańskim „Skorpionom” zdobyć kolejne dwa punkty do tabeli Metalkas 2. Ekstraligi, dopingując ich z całych sił!

Składy awizowane:

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

9. Michael Jepsen Jensen
10. Szymon Szlauderbach
11. Mateusz Dul
12. Oleksandr Łoktajew
13. Ryan Douglas
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

Abramczyk Polonia Bydgoszcz

1. Kai Huckenbeck
2. Tim Soerensen
3. Mateusz Szczepaniak
4. Andreas Lyager
5. Krzysztof Buczkowski
6. Franciszek Karczewski
7. Olivier Buszkiewicz

Foto: Sandra Rejzner

Autor: Patryk Zalewski