Czas na pojedynek z beniaminkiem!

Jeszcze nie zdążyliśmy ochłonąć po piątkowym zwycięstwie #OrzechowaOsada PSŻ Poznań nad drużyną z Bydgoszczy wynikiem 48:42, a już kończymy żużlowy weekend w lasku golęcińskim, gdzie naszym jutrzejszym rywalem będzie TEXOM Stal Rzeszów.

Składy na niedzielne spotkanie zostały ogłoszone jeszcze przed piątkowym meczem z Polonią Bydgoszcz. W naszej drużynie zdecydowano się na to samo ustawienie, które przyniosło piątkowe zwycięstwo. Natomiast w drużynie Stali Rzeszów wprowadzono kilka zmian po przegranym spotkaniu z Abramczyk Polonią Bydgoszcz wynikiem 21:33.

Skład beniaminka Metalkas 2. Ekstraligi otwiera polski senior, dobrze znany poznańskim kibicom – Marcin Nowak. Pod numerem dwa zobaczymy Mateusza Świdnickiego, który zastąpił Jaspera Knudsena. Z numerem trzy wystąpi doświadczony zawodnik, który w zeszłym sezonie jeździł w Ekstralidze – Nicki Pedersen. Kolejny polski senior, na którego postawił menadżer Paweł Piskorz, to Krystian Pieszczek. Najlepszy zawodnik Rzeszowskiej Stali, posiadający szóstą najlepszą średnią w Metalkas 2. Ekstralidze – Jacob Thorssell, pojedzie z numerem pięć. Para juniorska na niedzielne spotkanie to Wiktor Rafalski oraz Kryspin Jarosz.

Adam Skórnicki wraz z menadżerem Jackiem Kannenbergiem ogłosili awizowany skład, na czele którego stanął Matias Nielsen. Szymon Szlauderbach, który świetnie rozpoczął spotkanie z Bydgoską Polonią, zdobywając w trzech pierwszych wyścigach 7 punktów z bonusem, pojedzie z numerem dziesiątym. Rider U24 z polską licencją, Mateusz Dul, wystąpi z numerem jedenastym. Oleksandra Łoktajewa, którego mogliśmy podziwiać w pięknej walce o punkty podczas piątkowego spotkania, zobaczymy pod numerem dwunastym. Niekwestionowany lider Skorpionów, obecnie drugi najlepszy zawodnik Metalkas 2. Ekstraligi, Australijczyk Ryan Douglas, zamyka skład seniorski drużyny #OrzechowaOsada PSŻ Poznań. Para juniorska pozostaje niezmieniona, więc na torze zobaczymy duet Teska – Grzelak.

Piątkowe spotkanie dostarczyło nam mnóstwo emocji, a jutrzejszy mecz zapowiada się równie ekscytująco. Już w niedzielę o 14:00 zmierzymy się z obecną szóstą drużyną w tabeli Metalkas 2. Ekstraligi. Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion, by wspólnie dopingować naszych zawodników w walce o kolejne punkty. Bilety można nabyć przez serwis tobilet (wystarczy kliknąć tu) oraz w kasach stadionowych przed meczem. Serdecznie zapraszamy!

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

9. Matias Nielsen
10. Szymon Szlauderbach
11. Mateusz Dul
12. Oleksandr Łoktajew
13. Ryan Douglas
14. Kacper Teska
15. Kacper Grzelak

Texom Stal Rzeszów

1. Marcin Nowak
2. Mateusz Świdnicki
3. Nicki Pedersen
4. Krystian Pieszczek
5. Jacob Thorssell
6. Wiktor Rafalski
7. Kryspin Jarosz