Rundy rewanżowej czas!

Jutro o godzinie 16:30 „Skorpiony” zmierzą się w walce o kolejne ligowe punkty na stadionie przy ulicy Gliwickiej 72 w Rybniku. Pierwsze starcie tych drużyn zakończyło się wynikiem 48:42 na korzyść zespołu ze Śląska.

Rybniczanie przegrali swoje ostatnie spotkanie 61:29 z  Abramczyk Polonią Bydgoszcz, jednak na mecz ze „Skorpionami” do składu Innpro ROW Rybnik wraca po kontuzji Brady Kurtz. Drużyna #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, zbudowana dwoma ostatnimi zwycięstwami nad Stalą Rzeszów i Polonią Bydgoszcz, będzie starała się wywalczyć jak najlepszy wynik w tym wymagającym starciu.

Po nieudanym meczu w Bydgoszczy, gospodarze nie wprowadzili wielu zmian w składzie, ale do drużyny powraca Brady Kurtz po miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Rohan Tungate, który obok Kurtza jest kluczowym zawodnikiem rybnickiej drużyny, został awizowany na czele składu. Zawodnik U24, Norick Bloedorn, będzie startować z numerem 12. Antoni Skupień zdecydował się na dwóch polskich seniorów: Jakuba Jamroga z numerem 11 oraz Grzegorza Walaska z numerem 13. Duet juniorski, który zobaczymy w sobotę, to Kacper Tkocz i Paweł Trześniewski.

Trener #OrzechowaOsada PSŻ Poznań oraz menadżer zdecydowali się na wprowadzenie kilku zmian w składzie meczowym. Niezmiennie na czele drużyny pozostaje Matias Nielsen, a zamyka ją niekwestionowany lider, Ryan Douglas. Szymon Szlauderbach, polski senior, również utrzymał swoje miejsce w zespole. Pod numerem trzecim zobaczymy kapitana poznańskiej drużyny, „Olka” Łoktajewa, natomiast z numerem czwartym wystąpi debiutant w głównym składzie Skorpionów, Lech Chlebowski. Para juniorska pozostaje bez zmian i składa się z  duetu Kacprów – Teski i Grzelaka.

Przed nami wyjazdowe spotkanie na trudnym terenie, gdzie gospodarze są niewątpliwymi faworytami. Jednak w Metalkas 2. Ekstralidze już wielokrotnie udowodniono, że każdy może wygrać z każdym. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30 na stadionie przy ulicy Gliwickiej 72 w Rybniku. Dla tych, którzy nie mogą osobiście wspierać drużyny, będzie dostępna transmisja w serwisie CANAL+ Online. Zapraszamy do wspierania naszych zawodników w walce o kolejne ligowe punkty.

Innpro ROW Rybnik

 1. Rohan Tungate
 2. Brady Kurtz
 3. Jakub Jamróg
 4. Norick Bloedorn
 5. Grzegorz Walasek
 6. Kacper Tkocz
 7. Paweł Trześniewski

#OrzechowaOsada PSŻ Poznań

 1. Matias Nielsen
 2. Szymon Szlauderbach
 3. Oleksandr Loktaev
 4. Lech Chlebowski
 5. Ryan Douglas
 6. Kacper Grzelak
 7. Kacper Teska

Autor: Patryk Zalewski

Foto: Sandra Rejzner